Liczba zakażonych spada. Czy szpital wróci do trybu pracy sprzed pandemii?

2021-05-07 14:29:22 (ost. akt: 2021-05-10 07:27:16)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Zakażeń koronawirusem coraz mniej. W szpitalu w Ostródzie, gdzie leczeni są wyłącznie chorzy z COVID-19, liczba chorych spadła trzykrotnie. Czy szpital wróci do trybu pracy sprzed pandemii?
Kiedy wrócimy do normalności? Najkrócej mówiąc: nieprędko. Chociaż w szpitalu w Ostródzie jest obecnie tylko około 50 pacjentów zarażonych koronawirusem, to powrót do dawnego trybu pracy jest jeszcze daleki. Jako pierwsze w normalny tryb pracy sprzed pandemii będą wchodziły inne szpitale na Warmii i Mazurach. Dlaczego?

— My znaleźliśmy się jako pierwsi na tej linii frontu walki z koronawirusem i zejdziemy z tej linii jako ostatni — mówi Jacek Dudzin, prezes szpitala w Ostródzie. — Od początku, ze względu na nowoczesny i dobrze wyposażony oddział zakaźny, byliśmy wyznaczeni do przyjmowania zakażonych pacjentów z całego regionu.

Przypomnijmy. 6 lutego 2020 roku była pierwsza decyzja wojewody warmińsko-mazurskiego, że szpital w Ostródzie musi być w gotowości na przyjęcie pierwszych pacjentów zakażonych koronawirusem. W szczytowych momentach pandemii było ich tu nawet 160. I chociaż liczba zachorowań znacznie spadła, ostródzki szpital nadal zajmować się będzie wyłącznie pacjentami z COVID-19.Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5