W sobotę swoje podwoje otwiera ostródzkie rolkowisko

2021-05-07 12:37:07(ost. akt: 2021-05-07 13:30:08)
Na rolkach i wrotkach będzie można jeździć w każdej pogodzie, obiekt jest zadaszony

Na rolkach i wrotkach będzie można jeździć w każdej pogodzie, obiekt jest zadaszony

Autor zdjęcia: mart

Od soboty (8 maja) na terenie kompleksu sportowo-widowiskowego przy ul. 3 Maja czynne będzie kryte rolkowisko. Obiekt, który dotychczas jako lodowisko czynny był tylko zimą będzie działał przez cały rok. Wiosną, latem i jesienią można tam pojeździć na wrotkach i rolkach.
W minionym sezonie zimowym pandemia Covid-19 i związane z nią obostrzenia uniemożliwiły organizację sztucznego lodowiska i nie można było pojeździć na łyżwach. Przez to powstał pomysł na całoroczne wykorzystanie tego obiektu.

- Chcieliśmy, żeby to miejsce żyło przez cały rok, a nie tylko przez trzy zimowe miesiące - powiedział Tadeusz Czyczel, dyrektor Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji, które administruje kompleksem przy ul. 3 Maja. - Zdecydowaliśmy, że powstanie w tym miejscu rolkowisko, gdzie mieszkańcy Ostródy oraz turyści będą mogli pojeździć na rolkach i wrotkach. Zatem od soboty zapraszamy do korzystania miejskiego rolkowiska.


Zaoszczędzone środki, które miały być wydane na sztuczne lodowisko zostały wykorzystane na organizację rolkowiska. Między innymi z tych środków powstało zadaszenie obiektu oraz nowe oświetlenie. Na potrzeby funkcjonowania rolkowiska zostały też zakupione rolki, wrotki, kaski i ochraniacze.

Nowa atrakcja rekreacyjna otwarta zostanie w sobotę 8 maja o godz. 9.

Rolkowisko będzie czynne od poniedziałku do niedzieli w godz. 9-19. Korzystanie z obiektu będzie płatne:

* bilet wstępu - 2 zł za 1 godzinę;
* wypożyczenie rolek lub wrotek - 5 zł za 1 godzinę;
* wypożyczenie kasku - 3 zł za 1 godzinę;
* wypożyczenie ochraniaczy - 2 zł za 1 godzinę.

Jazda na obiekcie ma odbywa się w jednym kierunku. Użytkownicy, którzy nie mają ukończone 10 lat mogą korzystać z obiektu jedynie pod opieką osób pełnoletnich i muszą być wyposażone w kask i komplet ochraniaczy.


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5