Ścieżka rowerowa nie przetnie plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino

2021-05-04 12:44:00 (ost. akt: 2021-05-04 13:21:26)
Krawężniki już pojawiły się na plaży miejskiej, ale mają zmienić lokalizację

Krawężniki już pojawiły się na plaży miejskiej, ale mają zmienić lokalizację

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Przerwane zostały prace wykończeniowe przy budowie ścieżki rowerowej, która po części miała wieść przez teren plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino. Lokalizacja zagrażałaby zdrowiu plażowiczów. Dlatego prace budowlane zostały na razie wstrzymane.
Zgodnie z pierwotnym projektem przyjętym jeszcze za poprzednich władz Ostródy ścieżka rowerowa nad jeziorem Sajmino po części miała przecinać teren plaży miejskiej. Pracownicy firmy wykonującej prace budowlane zgodnie z projektem wyznaczyli już teren, gdzie ma przebiegać ścieżka, wkopane już zostały krawężniki. Na potrzeby realizacji projektu po części zdemontowane zostały drewniane podesty, które ułatwiały poruszanie się osobom niepełnosprawnym oraz rodzicom z dziećmi w wózkach.

Według administratora obiektu - Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji - ten sposób poprowadzenia ścieżki mógłby zagrażać zdrowiu plażowiczów.

- Ścieżka w obecnym kształcie oddzielałaby część plaży od obiektów gastronomicznych, które latem na pewno się tam pojawią. Nie wyobrażam sobie, żeby dziecko, które pójdzie sobie kupić loda albo frytki przechodziło przez ścieżkę, po której jeżdżą rowerzyści. Dlatego wnioskowaliśmy o tymczasowe wstrzymanie prac, do czasu dokonania zmian w projekcie - powiedział Tadeusz Czyczel, dyrektor OCSiR.

Na wniosek administratora ostródzkiej plaży miejskiej ścieżka rowerowa ma przebiegać w innym miejscu. Po przeprojektowaniu ma ona zostać zbudowana między nowym budynkiem administracyjnym a znajdującą się opodal strefą aktywności. W ten sposób rowerzyści bezkolizyjnie ominą miejsce plażowania nad jeziorem Sajmino.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5