KIzo, Smolasty i OKI w czerwcu zagrają w Ostródzie

2021-05-03 12:51:22(ost. akt: 2021-05-03 13:18:12)
W czerwcu koncert z serii RapTour pierwszy raz zagości w Ostródzie

W czerwcu koncert z serii RapTour pierwszy raz zagości w Ostródzie

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

To ma być muzyczne wydarzenie roku 2021 nad Jeziorem Drwęckim. W Ostródzie po raz pierwszy odbędzie się koncert RapTour, na którym wystąpią hiphopowe gwiazdy. Sceną zawładną Kizo, Smolasty i OKI. Koncert pod koniec czerwca w ostródzkim amfiteatrze.
To pierwsza w kraju, ogólnopolska trasa hiphopowa RapTour 2021. Legendy polskiego rapu oraz przedstawiciele młodego pokolenia wystąpią w Ostródzie 25 czerwca w amfiteatrze nad Jeziorem Drwęckim. Start imprezy o godz. 19. Podczas czterogodzinnej sesji będzie można usłyszeć na żywo klasyczny rap, trap, grime i hardcore.

Hip-hop łączy pokolenia

Od lat hip-hop dominuje na liście sprzedaży OLiS. W każdym tygodniu pięć płyt z tego gatunku plasuje się w pierwszej dwudziestce oficjalnej listy sprzedaży. Nie ma się czemu dziwić – są to światowej klasy produkcje. Artyści tego gatunku grają najwięcej koncertów i mają rzesze wiernych fanów. RapTour zapowiada się niezwykle energetycznie.

Oni zagrają w Ostródzie

Kizo to pochodzący z Trójmiasta raper, autor tekstów, członek zespołu Chillwagon, zawodnik federacji Fame MMA. W 2018 roku wydał swoją debiutancką, solową płytę „Ortalion”. W tym samym roku dołączył do ekipy Chillwagonu, którą stworzył Borixon. Trzeci krążek Kizo – „Pegaz”, wydany w 2019 roku – uzyskał status złotej płyty i uplasował się na drugim miejscu OLiS. W 2020 roku wydał kolejne dwa albumy – utrzymany w letnim klimacie „Złoto i biel” oraz „Posejdon”, który ukazał się jesienią. Na tym ostatnim gościnnie udzielili się między innymi Szpaku, Żabson, Young Igi czy Kaz Bałagane. Krążek uzyskał status złotej płyty.Smolasty
to raper, producent tworzący muzykę z pogranicza R&B, pop, rap. Współpracował z takimi wykonawcami jak Białas, Kaz Bałagane, Malik Montana, ReTo, PlanBe, Chada. W 2018 ukazał się jego debiutancki album – „Fake Love”. W lutym 2019 roku płyta uzyskała status złotej. Otrzymał za nią nominację do Nagrody Muzycznej Fryderyk w kategorii muzyki rozrywkowej za fonograficzny debiut roku. Drugi krążek – „Pełnia”, wydany w 2020 roku – także uzyskał status złotego. Smolasty powraca do fanów z rapowym albumem „Ghetto Playboy”, którego premiera miała miejsce 12 tego roku.

OKI to jeden z najszybciej rozwijających się raperów ostatnich miesięcy. Ma świetne umiejętności techniczne, styl łączący trap z szybką nawijką. Jak sam mówi – czuje się oldskulowym typem w nowym wydaniu. Pierwszym legalnym albumem, pt. „47playground”, którym zadebiutował na 2. miejscu OLiS, wdarł się do rodzimego mainstreamu. Obecnie skutecznie buduje swoją wyjątkową pozycję na polskim rynku muzycznym, co udowadnia wydanym we wrześniu 2020 r. albumem „77747mixtape”.

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5