W ligach młodzieżowych wygrali ostródzianie z Sokoła i AP [ZDJĘCIA]

2021-04-25 09:35:50(ost. akt: 2021-04-25 10:19:11)
Juniorzy młodsi AP Ostróda wysoko pokonali Zatokę Braniewo

Autor zdjęcia: mart

Młodzieżowe drużyny piłkarskie AP i Sokoła Ostróda z przytupem rozpoczęły wiosenne rozgrywki w ligach wojewódzkich. W ekstraklasie młodzików Sokół wygrał z Jeziorakiem Iława. Natomiast w I lidze trampkarzy i juniorów młodszych zwyciężali piłkarze AP Ostróda.
Zwycięsko wiosenne granie rozpoczęły ostródzkie zespoły występujące w ligach młodzieżowych. Na własnym boisku tegoroczną walkę o punkty rozpoczęli młodzicy Sokoła występujący w ekstraklasie wojewódzkiej D2. Podopieczni Andrzeja Burcharta na sztucznej murawie przy ul. 3 Maja zmierzyli się z Jeziorakiem Iława. Młodzicy z Ostródy już w pierwszej połowie zaakcentowali swoją dominację, bo na przerwę schodzili prowadząc 2:1. W drugiej połowie młodzicy Sokoła dorzucili jeszcze jednego gola do wcześniejszego dorobki i zainkasowali pierwszy wiosenny komplet punktów.

* Sokół Ostróda - Jeziorak Iława 3:1 (2:1)
Bramki dla Sokoła: Wiktor Wereda, Lucas Krasowski, Wiktor Bojar

Efektownie z rozgrywkami I ligi wojewódzkiej juniorów młodszych przywitali się podopieczni Piotra Garnusza z Akademii Piłkarskiej Ostróda. Na boisku przy ul. Plebiscytowej młodzi ostródzianie rywalizowali z Zatoką Braniewo i mocnym wiatrem. W pierwszej połowie, dopóki zawodnicy z Braniewa mieli siły, spotkanie miało wyrównany przebieg, ale więcej z gry mieli piłkarze AP. Jednak przed przerwą zawodnicy "Apki" tylko raz pokonali bramkarza gości.
Ale już po zmianie stron spotkanie miało jednostronny przebieg. Gospodarze większość czasu spędzali pod bramką Zatoki. Przy lepszej skuteczności mogli odnieść znacznie wyższe zwycięstwo niż 5:1.

* AP Ostróda - Zatoka Braniewo 5:1 (1:0)
Gole dla AP: Marcel Kłokocki 2, Bartek Jamróz, Kacper Szymański, Kornel Kędzierski

Na sztucznej murawie przy 3 Maja ligowe granie w tym roku rozpoczęli trampkarze AP Ostróda w I lidze wojewódzkiej. Podopieczni Marcina Babalskiego na początek zmierzyli się z rywalem zza miedzy Grunwaldem Gierzwałd. Zespół z Ostródy skromnie 1:0 pokonał rówieśników spod Grunwaldu. Zwycięskiego gola dla "Apki" zdobył Jakub Budziński.

* AP Ostróda - Grunwald Gierzwałd 1:0
Gol: Jakub Budziński