Sokół podejmie rezerwy Śląska, Płomień zagra z wiceliderem

2021-04-24 11:30:53(ost. akt: 2021-04-24 01:04:22)
W okręgówce największe emocje szykują się na boisku w Turznicy

W okręgówce największe emocje szykują się na boisku w Turznicy

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W sobotę i niedzielę wiele będzie się działo na lokalnych boiskach piłkarskich. Występujący w eWinner II lidze Sokół Ostróda na 3 Maja podejmie Śląsk II Wrocław. Ciekawie będzie też w okręgówce na meczach w Turznicy, Miłomłynie, Zwierzewie i Frygnowie.
Śląsk II Wrocław w sobotnie popołudnie na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja w Ostródzie w meczu 29. kolejki eWinner II ligi będzie rywalem miejscowego Sokoła. Oba zespoły w ligowej tabeli dzielą dwa miejsca. Wrocławianie zajmują 8. miejsce z dorobkiem 38 punktów, a ostródzianie z 36 oczkami plasują się na pozycji 10. Jednak rezerwy Śląska rozegrały jeden mecz mniej od Sokoła.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie podopieczni Piotra Jacka wygrali we Wrocławiu 2:0. Wtedy 75 procent składu Śląska stanowili piłkarze z ekstraklasy, zaś ostródzianie zagrali po kwarantannie spowodowanej koronawirusem.

W sobotnim spotkaniu 29. kolejki do składu Sokoła powrócą Karol Żwir, Jakub Czajkowski i Tomasz Gajda, którzy ostatnio w meczu z Garbarnią Kraków pauzowali za żółte kartki. Zabraknie natomiast kontuzjowanych Krzysztofa Wickiego i Michała Maja, do których dołączy pauzujący za żółte kartki Kamil Zalewski.

- W meczu z rezerwami Śląska będziemy na musiku, bardzo potrzebujemy trzech punktów - mówi Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła. - Ostatnio największą trudnością jest dla nas gra na zero z tyłu. Ale to dlatego, że nie mamy środkowych obrońców z prawdziwego zdarzenia.

Mecz Sokoła ze Śląskiem II rozpocznie się o godz. 17.

Wcześniej w sobotnie popołudnie na trzech lokalnych boiskach zespoły z naszego regionu powalczą o ligowe punkty w 22zanych z Covi-19. kolejce spotkań grupy 2 klasy okręgowej. Najciekawiej zapowiada się mecz Turznicy, gdzie niepokonany od sześciu spotkań Płomień podejmie wicelidera Unię Susz. Początek rywalizacji w Turznicy o godz. 16.

O tej samej porze rozpoczną się sobotnie mecze w Miłomłynie i Zwierzewie. Miłomłyńska Tęcza zagra z Radomniakiem Radomno, a zwierzewski Kormoran zmierzy się z Fortuną Gągławki.

W okręgówce ostatni na boisko wybiegną piłkarze Grunwaldu Gierzwałd. Podopieczni Dariusza Szameitata w niedzielę o godz. 14 powalczą o punkty z Orłem Janowiec Kościelny.

Wszystkie spotkanie z powodu obostrzeń związanych z pandemią Covid-19 odbędą się bez udziału publiczności.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5