Pomosty nad Drwęckim do remontu. Czy znajdą się na to pieniądze?

2021-04-23 12:25:07(ost. akt: 2021-04-23 12:39:08)

Autor zdjęcia: Archiwum UM Ostróda - wizualizacja pomostów po remoncie

Bulwar nad Jeziorem Drwęckim w Ostródzie to turystyczna wizytówka miasta, która wymaga obecnie dużych inwestycji. Najpilniejsze są remonty pomostów i naprawa wyciągu nart wodnych.
Miasto poinformowało, że zakończyły się prace nad przygotowaniem projektów remontów pomostów nad Jeziorem Drwęckim.

— Planowany zakres działań jest znaczny i obejmuje m. in. odnowienie mola głównego, całkowitą przebudowę pomostu przy wciągu nart wodnych oraz remont pomostu na plaży przy ul. Turystycznej. Na sesji Rady Miejskiej burmistrz Zbigniew Michalak zaproponuje zmiany do budżetu umożliwiające wykonanie przygotowanych projektów — czytamy w komunikacie.


Potrzeba na to ok. 2,4 mln złotych. Jak wygląda obecnie budżet i na co radni chcą wydać pieniądze? Burmistrz w przedstawionym wcześniej pod głosowanie projekcie budżetu na 2021 rok proponował remont 3 pomostów (molo główne, molo startowe do nart wodnych, pomost na plaży miejskiej) za ponad 3 mln złotych. Chciał na to przeznaczyć środki z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych, jakie miasto otrzymało pod koniec 2020 roku.

Radni zaproponowali, by z trzech pomostów w pierwszej kolejności wyremontować molo startowe do wyciągu nart wodnych. Zarezerwowano też w budżecie środki na remont nieczynnego wyciągu – to jest wciąż jedna z głównych atrakcji turystycznych Ostródy, nieczynna z powodu awarii od 2019 roku. Remont wyciągu jest - zdaniem radnych - integralną częścią planowanych inwestycji, czego w projekcie burmistrza zabrakło.

Natomiast remont pozostałych dwóch pomostów byłby możliwy w miarę wolnych środków w budżecie, które można na to przeznaczyć – obecnie jest to ok. 1 mln złotych.

Dodajmy, że przyjęte w projekcie budżetu na 2021 rok wydatki na ww. cele to modernizacja mola przy wyciągu nart wodnych i przystosowaniem dla osób niepełnosprawnych - 600 000 zł oraz modernizacja wyciągu do nart wodnych na Jeziorze Drwęckim - 550 000 zł.

Pierwsza okazja, by podyskutować o pieniądzach będzie już w przyszłym tygodniu. W środę 28 kwietnia odbędzie się sesja Rady Miejskiej w Ostródzie.

Miasto pokazało wizualizacje pomostów po zakończeniu prac.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5