Dzieci i młodzież zaczynają wiosenne rozgrywki piłkarskie

2021-04-23 00:10:57 (ost. akt: 2021-04-22 23:52:23)
Niektórzy młodzi piłkarze od piłkarskich mikołajek czekali na okazję do rywalizacji na świeżym powietrzu

Niektórzy młodzi piłkarze od piłkarskich mikołajek czekali na okazję do rywalizacji na świeżym powietrzu

Autor zdjęcia: Archiwum AP Ostróda

Nareszcie można uprawiać sport na obiektach sportowych na świeżym powietrzu w najbliższy weekend wystartują piłkarskie rozgrywki młodzieżowe. Na trzech ostródzkich boiskach piłkarskich wiosenną rywalizację o punkty zaczną drużyny z Ostródy.
Jeszcze do niedawna na obiektach sportowych w Ostródzie obowiązywały zakazy wstępu spowodowane pandemią koronawirusa. Na szczęście obostrzenia związane z Covid-19 zostały zluzowane w weekend do ligowej rywalizacji wrócą dzieci i młodzież występujące w lokalnych klubach piłkarskich. W Ostródzie młodzi piłkarze będą grać na trzech obiektach administrowanych przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji - przy ulicach 3 Maja, Wyszyńskiego i Plebiscytowej.

Na początek już piątek wystartują cztery ostródzkie ekipy młodzików, jedna Sokoła i trzy AP Ostróda. W I lidze wojewódzkiej młodzika (rocznik 2008/2009) o godz. 16.30 na sztucznej murawie przy 3 Maja Sokół zmierzy się z ostródzką AP prowadzoną przez Grzegorza Sobotkę.

Później o godz. 18 na murawie stadionu lekkoatletycznego przy ul. Wyszyńskiego w klubowych derbach zmierzą się dwie drużyny ostródzkiej "Apki" prowadzone przez trenerów Kamila Maszkało, Krzysztofa Maraszka i Piotra Oliwę.

Również w piątek pierwszy wiosenny turniej na orliku przy ostródzkim LO zagrają zespoły orlików AP Ostróda, Motoru Lubawa i Jordana Kazanice. Początek o godz. 17.

Dzień później w sobotę (24 kwietnia) do rozgrywek przystąpią 11-osobowe zespoły ostródzkiej "Apki" czyli trampkarze trenera Marcina Babalskiego i juniorzy młodsi prowadzeni przez Piotra Garnusza.

Trampkarze AP Ostróda w ramach rozgrywek I ligi wojewódzkiej na sztucznym boisku przy ul. 3 Maja zmierzą się z Grunwaldem Gierzwałd. Początek meczu o godz. 11.

Natomiast na boisku przy ul. Plebiscytowej w I lidze juniorów młodszych AP Ostróda podejmie Zatokę Braniewo. Pierwszy gwizdek o godz. 12.

W niedzielę (25 kwietnia) z kolei do swoich turniejowych zmagań przystąpią zespoły żaków z rocznika 2012/2013 prowadzone przez trenerów Pawła Oliwę i Marcina Babalskiego. Turniej ligowy żaków rozpocznie się o godz. 12 na stadionie przy ul. Wyszyńskiego. W turnieju wystąpią: AP Ostróda, AS Stomil Olsztyn, GKS Stawiguda, Huragan Morąg, Polonia Pasłęk.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5