Płomień wiosną nie przegrywa, remis Kormorana w Pasłęku

2021-04-19 13:13:02(ost. akt: 2021-04-19 14:00:17)
Radość ekipy Płomienia Turznica po zwycięstwie z Orłem Janowiec Kościelny

Radość ekipy Płomienia Turznica po zwycięstwie z Orłem Janowiec Kościelny

Autor zdjęcia: Archiwum Płomienia Turznica

Pewnym zwycięstwem i hat-trickiem Adriana Sadowskiego 21.kolejkę spotkań okręgówki zakończył Płomień Turznica. Na wyjeździe zremisował Kormoran Zwierzewo. Natomiast minimalne porażki na boiskach rywali poniosły Tęcza Miłomłyn i Grunwald Gierzwałd.
Wiosną w grupie 2 klasy okręgowej niepokonani są piłkarze Płomienia Turznica. Podopieczni Pawła Oliwy niedzielnym meczem wyjazdowym z Orłem Janowiec Kościelny zakończyli 21, kolejkę spotkań. Na niewygodnym dla przyjezdnych boisku Orła piłkarze z gminy Ostróda bardzo dobrze poradzili sobie z rywalami. Szczególnie dobrze czuli się tam Łukasz Świgoń i Adrian Sadowski. Pierwszy zaliczył trzy asysty, a drugi dzięki temu ustrzelił hat-tricka. Mega aktywny w tym meczu Świgoń wywalczył jeszcz rzut karny, który został wykorzystany przez 15-letniego Mateusza Paszkowskiego.

* Orzeł Janowiec Kościelny - Płomień Turznica 1:4 (0:2)

Bramki dla Płomienia: A. Sadowski 3, Paszkowski

Do Pasłęka po ligowe punkty pojechali piłkarze Kormorana Zwierzewa. Faworytem tej rywalizacji była miejscowa Polonia. Jednak w sporcie piękna jest jego nieprzewidywalność. Zwierzewianie nie zlękli się wyżej notowanego przeciwnika i zagrała odważnie. Od 26. min Kormoran prowadził w Pasłęku 1:0, po asyście Tomasza Śnieżawskiego i golu Pawła Śnieżawskiego. Ten wynik utrzymał się do 74. min, kiedy na 1:1 trafił Michał Konczewski. Kormoran od 87. min grał w dziesiątkę, po tym jak drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną obejrzał Adrian Gęstwicki.

* Polonia Pasłęk - Kormoran Zwierzewo 1:1 (0:1)

0:1 - P. Śnieżawski (26), 1:1 - Konczewski (74)

Przed trudnym zadaniem stanęli piłkarze Tęczy Miłomłyn, którzy na wyjeździe zmierzyli się z wiceliderującą Unią Susz. Zespół prowadzony przez Macieja Czerkawskiego wciąż boryka się z problemami kadrowymi i w Suszu szkoleniowiec Tęczy nie mógł skorzystać z usług sześciu kontuzjowanych piłkarzy. Mimo tego miłomłynianie postawili się Unii i długo zachowywali czyste konto. Jednak w końcu w 57. min gospodarze zdobyli zwycięskiego gola.

* Unia Susz - Tęcza Miłomłyn 1:0 (0:0)
1:0 - Luliński (57)

Nad Zalewem Wiślanym swój kolejny ligowy mecz rozegrał Grunwald Gierzwałd, gdzie rywalizował z Barkasem Tolkmicko. Zespół spod Grunwaldu zdobył jedynego gola w tym meczu, ale nie zdobył punktów. A to za sprawą samobójczego trafienia Patryka Kormorowskiego, który w 13. min skierował futbolówkę do własnej bramki.

* Barkas Tolkmicko - Grunwald Gierzwałd 1:0 (1:0)

1:0 - Komorowski (13, samobójczy)


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5