Worki z odpadami "zakwitły" na Osiedlu Drwęckim w Ostródzie

2021-04-19 11:41:29 (ost. akt: 2021-04-19 12:14:38)
Na Osiedlu Drwęckim niektórzy śmieci wyrzucają w krzaki

Na Osiedlu Drwęckim niektórzy śmieci wyrzucają w krzaki

Autor zdjęcia: Internauta

Wiosna w pełni, drzewa powoli strzelają pąkami, w okolicy robi się zielono. Jednak nie wszędzie. Niestety nie brakuje miejsc, w których zakwitają worki z odpadami, pozostawiane tam prawdopodobnie przez mieszkańców naszego miasta.
Rozkwita nam przyroda, na zewnątrz robi się coraz bardziej zielono i kolorowo. W tym roku ze względu na zimny marzec oraz kwiecień i tak idzie to wszystko dość opornie. Ale z dnia na dzień jest coraz bardziej wiosennie na dworze.

Niestety do przyrody nie są w stanie dostosować się niektórzy mieszkańcy Ostródy. Kilkoma zdjęciami podzielił się z nami jeden z naszych internautów. Podesłał nam kilka zdjęć z niedzielnego spaceru po Osiedlu Drwęckim i jego okolicach.

Na taki widok można natknąć obok dróżki-skrótu łączącej ulicę 3 Maja z Osiedlem Drwęckim

Daleko od ulicy nie trzeba szukać. Wystarczy z ulicy 3. Maja (na wysokości stadionu piłkarskiego) skorzystać ze znanego "loklasom" skrótu w kierunku Osiedla Drwęckiego, żeby po kilkudziesięciu metrach spaceru natknąć się na pierwszą kupę odpadów. Kto je tam zostawił nie wiadomo, ale uroku okolicy nie nadają.

Kolejnych takich wątpliwych wiosennych ozdób nie trzeba długo szukać. Kilkadziesiąt metrów przechadzki po Alei Lipowej, a tam czekają kolejne "kwiatki". Na niewielkiej przestrzeni można tam się natknąć na kilka rozerwanych worków z odpadami. Z niektórych można doszukać się wiosennych kolorów, niestety są to porozrzucane butelki po piwie.

[media]705510[media]

- Może warto by nasi dzielnicy strażnicy zainteresowali się nie tylko czystością w centrum miasta, ale też od czasu do czasu wyruszyli na peryferia Ostródy i zobaczyli co tam się dzieje - zaapelował internauta z Osiedla Drwęckiego.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5