W Ostródzie ruszy pilotażowy punkt szczepień powszechnych

2021-04-14 15:33:59 (ost. akt: 2021-04-14 15:40:34)

Autor zdjęcia: Stanisław Kryściński

W przyszłym tygodniu w Ostródzie rozpocznie funkcjonowanie pilotażowy punkt szczepień powszechnych,
Wojewoda warmińsko mazurski Artur Chojecki poinformował dziś, że w ramach realizacji Narodowego Programu Szczepień, w przyszłym tygodniu w Ostródzie rozpocznie funkcjonowanie pilotażowy punkt szczepień powszechnych, który został utworzony przy współpracy z Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego z NFZ i Starostwem Powiatowym w Ostródzie.

Punkt będzie zlokalizowany w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych im. S. Petofi w Ostródzie przy ulicy Sportowej, niedaleko szpitala. Szczepienia ruszą 20 kwietnia.
— Jesteśmy już prawie gotowi — mówi Jacek Dudzin, prezes szpitala w Ostródzie. — W pilotażowym punkcie szczepień powszechnych będą docelowo trzy zespoły do szczepień. Dodatkowo wydłużymy też szczepienia w punkcie zlokalizowanym w szpitalu do godz. 18. Myślę, że dziennie będziemy mogli szczepić nawet około tysiąca osób.

Jak informuje wojewoda, kolejne tego typu punkty zostaną uruchomione w całym województwie, we wszystkich powiatach, wraz z kolejnymi zwiększonymi dostawami szczepionek. Obecnie trwają ostatnie szczegółowe analizy dotyczące ich liczby i lokalizacji, co jest uzależnione od potencjału szczepiennego i potrzeb szczepień populacyjnych w poszczególnych powiatach.

— Pragnę serdecznie podziękować Warmińsko-Mazurskiemu Oddziałowi Wojewódzkiemu Narodowego Funduszu Zdrowia i jednostkom samorządu terytorialnego z terenu naszego województwa zaangażowanym w realizację tego zadania. Jestem przekonany, że cele Narodowego Programu Szczepień zrealizujemy w założonym terminie i zakresie, co pozwoli nam w zwalczeniu pandemii i powrocie do normalności. Jednocześnie zachęcam wszystkich mieszkańców województwa, upoważnionych i zakwalifikowanych do zaszczepienia, do skorzystania z tej możliwości. Przypominam, że zapisy na szczepienia odbywają się poprzez kontakt telefoniczny z punktem szczepień, infolinię 989, SMS, IKP — informuje wojewoda.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Jane321654 #3065114 19 kwi 2021 09:05

    Niesamowite! Bardzo bym chciał, żeby było mniej złych wiadomości. Proszę przestrzegaj podstawowych zasad bezpieczeństwa. Polecam wszystkim przeczytać ten artykuł https://business-asset.com/pol/wiki-blog /rozny/jak-chronic-sie-przed-koronawirus em-w-miejscu-pracy-615.html .

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5