Jak to w pradawnej Polsce bywało...

2021-04-13 15:45:27 (ost. akt: 2021-04-13 15:57:30)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

W ramach realizacji treści programowych związanych z historią powstania państwa polskiego, uczniowie klasy IIIA w SP5 wykonali makietę osady w Biskupinie.
Odkryta przez miejscowego nauczyciela, Wincentego Szwajcera, znalazła się w gronie 100 najważniejszych archeologicznych odkryć XX wieku. W związku z tym w klasie został ogłoszony konkurs.

Jednak najpierw uczniowie podzieleni zostali na grupy, a swoją pracę rozpoczęli od przygotowania planu działania, m.in. poszerzali wiedzę o życiu dawnych Słowian. Makiety powstały w czasie zajęć kreatywnych. Komisja konkursowa przyznała trzy pierwsze miejsca i jedno drugie, gdyż poziom okazał się bardzo wysoki. Powstałe prace wymagały dużo zaangażowania, wysiłku i precyzji.

Odkrywanie przeszłości okazało się bardzo ciekawe, a realizacja projektu przyniosła wykonawcom dużo satysfakcji i zadowolenia. Powstały piękne prace, które można było podziwiać na korytarzu głównym.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5