Pracowita Wielka Sobota dla piłkarzy z naszego regionu

2021-04-03 10:20:39 (ost. akt: 2021-04-03 10:42:15)
W pierwszej rundzie Tęcza (jasne stroje) wygrała u siebie z Płomieniem

W pierwszej rundzie Tęcza (jasne stroje) wygrała u siebie z Płomieniem

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Piłkarzy zespołów z naszego regionu czeka pracowita Wielka Sobota. Już w sobotnie zacznie drugoligowy Sokół Ostróda, który w derbach województwa podejmie Olimpię Elbląg. A zakończy Płomień Turznica derbami powiatu ostródzkiego z Tęczą Miłomłyn.
W samo południe w Ostródzie na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja rozpoczną się drugoligowe derby Warmii i Mazur między Sokołem a elbląską Olimpią. Oba zespoły wiosną nie mają wielkiego dorobku punktowego. Elblążanie w tym roku zdobyli 5 punktów, a ostródzianie zaledwie 4. Zatem należy spodziewać się wyrównanego spotkania.

Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie Sokół prowadził w Elblągu 3:1, spotkanie zakończyło się remisem 3:3.

— Wiemy w jakim miejscu jesteśmy, wiemy, że w tym roku gramy tak sobie — mówi Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła. — Ale może po zwycięstwie w Siedlcach (3:2 red.) to wszystko nareszcie ruszy w dobrym kierunku. Gramy derby i wierzymy, że z naszą pomocą przed świętami zajączek wielkanocny zostawi nam trzy punkty w Ostródzie.

Dzisiejsze spotkanie Sokoła z Olimpią rozpocznie się o godz. 12.

Tymczasem drugie wiosenne mecze rozegrają piłkarze z grupy 2 klasy okręgowej. Najciekawiej zapowiada się pojedynek w Turznicy gdzie Płomień podejmie miłomłyńską Tęczę. W pierwszej rundzie "tęczowi" na własnym boisku wygrali 2:0. Jednak w Wielką Sobotę ciężko im będzie skopiować jesienny wyczyn. Głównie jest to spowodowane kłopotami kadrowym. Natomiast swoje możliwości i umiejętności zapewne będą chcieli pokazać występujący w Płomieniu, a pochodzący z Miłomłyna Andrzej Burchart i Bartłomiej Kiljański.

— Mamy swoje kłopoty kadrowe, ale jedziemy do Turznicy po punkty — zapowiada Maciej Czerkawski, trener Tęczy.

Derby powiatu ostródzkiego w Turznicy rozpoczną się o godz 16.

O tej samej porze na boiska wybiegną piłkarze Grunwaldu Gierzwałd i Kormorana Zwierzewo. Pierwsi na wyjeździe zmierzą się z Drwęcą Nowe Miasto Lubawskie. natomiast Kormoran, który w pierwszym meczu rozgromił (4:0) Orła Janowiec Kościelny na wyjeździe zagra z Unią Susz.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5