W środę piłkarze Sokoła zagrają w Siedlcach z Pogonią

2021-03-30 09:53:44 (ost. akt: 2021-03-30 11:16:21)
Piłkarze drugoligowego Sokoła Ostróda w środę powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym toku

Piłkarze drugoligowego Sokoła Ostróda w środę powalczą o pierwsze zwycięstwo w tym toku

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Jutro piłkarze ostródzkiego Sokoła nadrobią ligowe zaległości w rozgrywkach II ligi. Na wyjeździe piłkarze klubu z Ostródy w przełożonym mecz 22. kolejki zmierzą się z Pogonią Siedlce. Ostródzianie potrzebują punktów jak jacht wody.
Drugoligowcy z Ostródy już dzisiaj wybierają się na jutrzejszy mecz do Siedlec. W Sokole atmosfera gęstnieje. Ostródzianie w tym roku w pięciu meczach punktowali zaledwie raz i był to szczęśliwy remis (1:1) na wyjeździe z rezerwami Lecha Poznań. W pozostałych spotkaniach z wyżej notowanymi rywalami drużyna Sokoła minimalnie przegrywała, ale niestety nie punktowała. Czarę goryczy przelała ostatnia porażka (1:2) z ostatnim w tabeli Zniczem Pruszków. Po niezłej pierwszej części gry w drugiej połowie ostródzianie spisali się słabo i zasłużenie przegrali.

W środę ostródzianie nadrobią zaległości z 22. kolejki spotkań, kiedy mieli grać z Pogonią Siedlce. Jednak wtedy mecz został odwołany z powodu zagrożenia epidemicznego. Piłkarze z Siedlec w tym roku rozegrali cztery mecze, w których zdobyli tylko trzy punkty, pokonując Bytovię Bytów. Poza tym przegrali z GKS Katowice, Hutnikiem Kraków i Chojniczanką Chojnice.

Zatem środa może stać się przełomowym dniem w drugoligowej egzystencji Sokoła. Zadanie nie będzie łatwe, ponieważ zawodnicy klubu z Ostródy są w sporym kryzysie. Rozegrali w tym roku pięć meczów i zdobyli tylko jeden punkt.

— Widać, że jest w zespole kryzys, ale pracujemy nad tym, żeby przełamać się w środowym spotkaniu — powiedział Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła. — Dlatego jedziemy do Siedlec dzień przed meczem. Bardzo potrzebujemy punktów. Wiemy, że czeka nas trudne zadanie, ale jedziemy po punkty.

Przed środowym meczem Sokół plasuje się na 11. pozycji z dorobkiem 27 punktów w drugoligowej tabeli. Natomiast Pogoń zajmuje 13. miejsce, mając na koncie 24 punkty. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie Sokół na własnym stadionie przegrał z Pogonią 0:1.2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5