Sylwester Marzeń: nie będzie śledztwa

2021-03-29 17:16:01 (ost. akt: 2021-03-29 17:21:41)

Autor zdjęcia: Łukasz Lamcho

Prokuratura Okręgowa w Elblągu odmówiła wszczęcia śledztwa, bo jej zdaniem nie doszło do złamania przepisów prawa podczas organizacji Sylwestra Marzeń w Ostródzie.
O Sylwestrze Marzeń w Ostródzie nikt już nie pamięta, ale w marcu elbląska prokuratura zabrała głos w sprawie, która rozgrzewała zimowe emocje na przełomie grudnia i stycznia. Czy Sylwester Marzeń organizowany w Ostródzie przez TVP2 podczas pandemii koronawirusa i zakazu organizacji imprez masowych był  zgodny z prawem?

Prokuratorzy uważają, że tak. Co ustalili elbląscy śledczy? Że impreza odbyła się bez udziału publiczności, czyli nie zorganizowano imprezy masowej, a wszystkie osoby występujące miały wykonywane testy na COVID-19. Poza tym, koncert był konsultowany z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Ostródzie i zachowane zostały wszelkie wymogi bezpieczeństwa.

To jeszcze przed koncertem podkreślała również Telewizja Polska:
"Realizacja i transmisja koncertu bez udziału publiczności jest dozwolona. Większość artystów bezpośrednio po występie wróci do domów, natomiast obsługa produkcji skorzysta z noclegów w obiektach, które spełniają wymogi określone w rozporządzeniu" - można było przeczytać w komunikacie TVP. 

Przypomnijmy, że Sylwester Marzeń z Dwójką wywołał lawinę negatywnych komentarzy, bo obowiązywał wówczas zakaz organizowania koncertów, także zabaw sylwestrowych, a większość hoteli pozostawała zamknięta. Zawiadomienie do prokuratury o możliwości złamania prawa złożyli parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej: Janusz Cichoń i Arkadiusz Myrcha. Uważali, że zorganizowanie tego typu imprezy mogło stanowić zagrożenie epidemiczne i naruszyć obowiązujące obostrzenia.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Wiesiek Sztacheta #3063585 30 mar 2021 07:06

    Zasady bezpieczeństwa zostały spełnione ... a wariant brytyjski w warmińsko-mazurskim to po czym trak się rozszalał ? Szpital w Ostródzie pełen. Przypadek ?

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5