Ostródzka „Jedynka” laureatami stoi!

2021-03-25 10:57:17 (ost. akt: 2021-03-25 11:02:42)

Autor zdjęcia: Arch. SP1

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Ostródzie znaleźli się wśród laureatów kilku konkursów.
W ostatni piątek, tj. 19 marca na stronie olsztyńskiego Kuratorium Oświaty pojawiły się chyba najbardziej wyczekane przez uczniów wyniki konkursów przedmiotowych. W tym roku wśród laureatów i finalistów na podium stanęło aż 7 uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Armii Krajowej w Ostródzie.

A są nimi:
• Amelia Kuszkiewicz – laureatka z j. polskiego – opiekun p. Magdalena Jankowska
• Magda Pielacińska – laureatka z j. polskiego – opiekun p. Magdalena Jankowska
• Julian Gładysiak – finalista z j. polskiego – opiekun p. Anita Graczyk
• Krzysztof Bielec – laureat z historii – opiekun p. Krzysztof Olszko
• Magda Pielacińska – laureatka z matematyki – opiekun p. Joanna Śliwecka
• Julian Gładysiak – finalista z matematyki – opiekun p. Magdalena Laskowska
• Marcel Dowell – finalista z j. angielskiego – opiekun p. Joanna Dembler

Jak widać, ani pandemia, ani zdalne nauczanie nie przeszkodziło uczniom SP1 w zdobyciu edukacyjnych szczytów, zwłaszcza że konkursy te naprawdę nie należą do łatwych. Zdobycie tytułu laureata takiego konkursu wiąże się ze zwolnieniem z egzaminu z danego przedmiotu z wynikiem 100%, oceną celującą na świadectwie, a przede wszystkim z pewnością kontynuowania nauki w wybranej przez siebie szkole średniej (wszak która szkoła nie przyjmie takiego ucznia?).

Dodajmy, że wszystkie konkursy przedmiotowe są dwuetapowe - po eliminacjach szkolnych, po których wysłane prace uczniów są weryfikowane przez specjalnie powołane do tego komisje, drugi etap odbywa się w Olsztynie. Testy sprawdzają wiedzę i umiejętności wykraczające poza program i wymagają poświęcenia dodatkowego czasu oraz indywidualizowania pracy z uczniem. Stąd zdobycie tytułu laureata czy finalisty jest naprawdę dużym osiągnięciem – zarówno ucznia, jak i przygotowującego go nauczyciela.

Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1 z dumą gratuluje wszystkim zwycięzcom, a nauczycielom dziękuje za serce, pracę i czas, jakie włożyli w przygotowanie uczniów. Szczególne gratulacje kieruje także do rodziców uczniów, dziękując im za cierpliwość, wspieranie i motywowanie swoich dzieci w tym szczególnie trudnym czasie, a także za życzliwość, jaką okazują na co dzień.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5