Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie

2021-03-23 11:31:00(ost. akt: 2021-03-23 11:41:01)

Autor zdjęcia: Archiwum ZPSWR

W Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie zorganizowane zostały warsztaty na temat bezpieczeństwa w sieci.
Znakiem naszych czasów jest Internet. Nasz przyjaciel i wróg. Szczególnie niebezpieczny dla najmłodszych użytkowników. Dzieci korzystające z sieci narażone są na kontakt z niebezpiecznymi treściami i osobami. Trzeba je ciągle ostrzegać!  W związku z tym w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie przeprowadzony został przez panie D. Tetmer- Czarzastą i M. Jackowską cykl zajęć składający się z prelekcji „Bezpiecznie w Internecie”, warsztatów „Akademia bezpiecznego Internetu” oraz konkursu pt. „Jestem bezpieczny w sieci”.

Głównym celem zajęć było uświadomienie uczniom zagrożeń i przekazanie zasad bezpiecznego korzystania z sieci. Także kształtowanie świadomości, że nie wszyscy ludzie których poznajemy przez Internet zasługują na zaufanie. „Nigdy nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie”.

Dlatego też dzieci i młodzież podczas „Akademii bezpiecznego Internetu” obejrzały m.in. filmiki o bezpieczeństwie w sieci. (Owce w sieci pt. „Bez kożuszka”, „Tajemniczy przyjaciel”, „Mała Miss”, „Białe owce”, Internet 3,2,1- uzależnienie” i wiele innych) oraz wcielały się w bohaterów filmów odgrywając dramy i scenki.

Podsumowaniem zajęć był konkurs „Jestem bezpieczny w sieci”, dzięki któremu uczniowie mieli możliwość systematyzacji i prezentacji wiedzy i umiejętności.
D. Tetmer- CzarzastaŹródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5