Bieg Rodzinny może odbędzie się w maju lub czerwcu

2021-03-22 11:24:36 (ost. akt: 2021-03-22 11:45:00)
7. edycja biegu rodzinnego może odbędzie się w maju lub czerwcu

7. edycja biegu rodzinnego może odbędzie się w maju lub czerwcu

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Od kilku lat Zimowy Bieg Rodzinny otwierał sezon sportowy w gminie Ostróda. W tym roku kilkukrotnie był przekładany z powodu pandemii koronawirusa i wciąż nie wiadomo czy i kiedy zostanie rozegrany w tym roku.
Zdarzało się, że sportowy rok przez ostatnich kilka lat w gminie Ostróda inaugurowało nawet i 300 amatorów biegania. W tym środowisku byli biegacze, spacerowicze, amatorzy nordic walking. W tym roku 7. edycja Zimowego Rodzinnego Biegu miała się tradycyjnie odbyć w drugi weekend stycznia. Ze względu na obostrzenia pandemiczne została przełożona koniec stycznia.

Później zaplanowała została na początek wiosny, ale organizatorzy ponownie przegrali z pandemią koronawirusa. Bieg tradycyjnie odbywał się na dwóch dystansach, a trasy wiodły z Lubajn przez Nowe Siedlisko do Zwierzewo. Niestety w tym roku nie wiadomo czy uda się rozegrać rodzinne bieganie.

— Już teraz wiadomo, że nie będzie to zimowy bieg, ale cały czas wierzymy w to, że uda nam się zorganizować siódmą edycję rodzinnego biegania — mówi Anna Lewandowska, organizatorka rodzinnego biegu. — Sezonu sportowego na pewno nie rozpoczniemy, ale postaramy się - o ile już pandemia nam pozwoli - żeby tradycyjnie pobiegać. Nawet może to być w maju lub czerwcu.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5