Ostródzkie stadiony nadają się już do gry i treningu

2021-03-03 18:51:33 (ost. akt: 2021-03-03 19:11:10)
Murawa na stadionie wcześniej została odśnieżona, teraz trzeba będzie usunąć śnieżne hałdy

Murawa na stadionie wcześniej została odśnieżona, teraz trzeba będzie usunąć śnieżne hałdy

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Nareszcie piłkarze ostródzkiego Sokoła mogą przygotowywać się i rozgrywać mecze na miejskich naturalnych. Drugoligowcy już sprawdzili murawy przy 3 Maja i Wyszyńskiego. Przez obostrzenia pandemiczne są nielicznymi, którzy mogą korzystać z obiektów.
Wreszcie widać trawę na na murawach stadionu piłkarskiego przy ul. 3 Maja oraz lekkoatletycznego przy ul. Wyszyńskiego. Niestety ze względu na rządowe obostrzenia dotyczące pandemii koronawirusa obiekty zostały tymczasowo zamknięte dla sportowców amatorów.

Dlatego na naturalnych murawach obu obiektów najczęściej można zobaczyć trenujących tam piłkarzy drugoligowego Sokoła Ostróda.

- Nareszcie możemy przygotowywać się w normalnych warunkach na naturalnych nawierzchniach, to dla nas bardzo ważne - mówi Jarosław Kotas, dyrektor sportowy. - Trenowaliśmy już na stadionie przy 3 Maja, ale na razie częściej korzystamy ze stadionu przy ulicy Wyszyńskiego. Tam stan nawierzchni jest bardzo fajny. A murawa na 3 Maja niech dochodzi do siebie, bo już niedługo zagramy tam ligowy mecz.

Murawa na ostródzkim pięciotysięczniku będzie miała na to jeszcze trochę czasu. Pierwsze ligowe spotkanie w rundzie wiosennej rozegra dopiero 13 marca. W meczu 21. kolejki II ligi podejmie wtedy jednego z faworytów rozgrywek Górnika Polkowice.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5