Borys Dmytryszyn z AP Ostróda na testach w Rakowie Częstochowa

2021-02-26 13:10:39 (ost. akt: 2021-02-26 14:02:57)
Borys Dmytryszyn, piłkarz AP Ostróda, jest testowany przez Raków Częstochowa

Borys Dmytryszyn, piłkarz AP Ostróda, jest testowany przez Raków Częstochowa

Autor zdjęcia: Archiwum

Wychowanek Sokoła Ostróda, a obecnie zawodnik ostródzkiej Akademii Piłkarskiej Borys Dmytryszyn był na testach w Akademii Rakowa Częstochowa. Trenerzy zespołu spod Jasnej Góry są bardzo zainteresowani pozyskaniem ostródzkiego piłkarza.
Borys Dmytryszyn, rocznik 2008, pierwsze piłkarskie kroki stawiał w ostródzkim Sokole pod okiem trenera Kamila Maliszewskiego. Jednak w ubiegłym roku młody zawodnik przeszedł do Akademii Piłkarskiej Ostróda. Tam trafił do zespołu prowadzonego przez trenera Grzegorza Sobotkę. 13-letni Borys Dmytryszyn bierze też udział w zajęciach indywidualnych ostródzkiej Akademii Techniki.

W ostatnim tygodniu zawodnik AP Ostróda przebywa na testach szkoleniowych w Akademii Rakowa Częstochowa Testy trwają od poniedziałku do soboty i zakończą się meczem kontrolnym.

— Borys zaprezentował się bardzo dobrze, trenerzy akademii Rakowa najchętniej już widzieliby go w swoim zespole — powiedział Grzegorz Sobotka.

Na razie spośród wychowanków AP Ostróda w najwyższej klasie rozgrywkowej występuje Kacper Sezonienko. 18-letni piłkarz ma za sobą już występy w juniorskiej reprezentacji Polski. Został piłkarzem Lechii Gdańsk, a obecnie jest wypożyczony do pierwszoligowej Bytovii Bytów.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5