Drugoligowcy Sokoła Ostróda zaczynają walkę o ligowe punkty

2021-02-26 09:57:43 (ost. akt: 2021-02-26 10:15:05)
W tygodniu przed meczem z GKS Katowice piłkarze Sokoła Ostróda trenowali na boisku w Idzbarku

W tygodniu przed meczem z GKS Katowice piłkarze Sokoła Ostróda trenowali na boisku w Idzbarku

Autor zdjęcia: Archiwum

Mocnym akcentem piłkarze ostródzkiego Sokoła zaczną walkę o ligowe punkty w 2021 roku. W sobotę w pierwszym tegorocznym spotkaniu ligowym w Katowicach zmierzą się z walczącym o awans GKS. Ostródzianie już dzisiaj wyruszyli na Śląsk.
W ostatnim spotkaniu sparingowym podczas zimowych przygotowań Sokół zremisował (1:1) z pierwszoligowym GKS Bełchatów. To jest dobry prognostyk przed sobotnim meczem wyjazdowym, który zakończy pierwszą rundę z GKS Katowice.

Podopieczni trenera Jacka na Śląsku z wiceliderem zmierzą się w sobotę (27 lutego) o godz. 17. Do Katowic ekipa Sokoła wybrała się już w piątkowy poranek.

- Wiemy, że w Katowicach zaczęli już grzać pod murawą, dlatego w tygodniu kilka dni potrenowaliśmy sobie na naturalnej murawie w Idzbarku — powiedział Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła Ostróda. - Z tej strony wielkie podziękowania dla wójta gminy Ostróda Bogusława Fijasa i sołtysa Idzbarka Witolda Bojara, którzy zapewnili nam możliwość potrenowania na naturalnej nawierzchni. Do Katowic jedziemy po punkty. Oni muszą, my możemy i w tym upatrujemy swojej szansy. Na razie myślimy w jakim ustawieniu wyjdziemy, bo mamy świadomość tego, że teraz już nie będą nas traktować jak ogórków. Mamy z trenerem Jackiem jakiś swój pomysł na ten mecz, ale wiemy, że zespół z Katowic walcząc o awans może nas potraktować poważnie i od początku ruszyć po gole. Zdajemy sobie sprawę z tego, że przed nami ciężka runda, a na dobrą sprawę losy tego kto będzie walczył o awans i spadek rozstrzygną się podczas sześciu ostatnich kolejek. My przede wszystkim chcemy sobie zapewnić utrzymanie. Ale jak pojawi się szansa na grę w barażach to zrobimy wszystko żeby się w nich znaleźć. Kadrowo i piłkarsko jesteśmy mocniejsi niż jesienią.

W ostatnich dniach do Sokoła dołączyło trzech nowych piłkarzy. To Karol Turek, 20-letni lewy obrońca, wychowanek Górnika Łęczna, który został wypożyczony do końca sezonu 2020/21. Kolejną nową twarzą w koszulce z jachtem na piersiach będzie wychowanek Zagłębia Lubin 22-letni środkowy pomocnik Łukasz Soszyński. I trzeci - zawodnik o tym samym nazwisku występował już w Sokole - Michał Maj, 24-letni środkowy obrońca, który do Sokoła przeszedł z trzecioligowej Stali Brzeg.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5