Morliny II Ostróda przegrały z akademikami z Gdańska

2021-02-18 11:17:48 (ost. akt: 2021-02-18 11:38:35)
Kuba Kwapiś najlepiej punktował w meczu z akademikami z Gdańska

Kuba Kwapiś najlepiej punktował w meczu z akademikami z Gdańska

Autor zdjęcia: Archiwum klubu

Tenisiści stołowi Morlin II Ostróda nie sprostali wymaganiom drużyny AZS AWFiS Balta II Gdańsk. Ostródzianie przegrali z sąsiadem z tabeli 4:6, mimo że przynajmniej remis był osiągalny.
Pojedynek z AZS AWFiS Balta II Gdańsk oficjalnie zakończył pierwszą rundę sezonu 2020/21 w wykonaniu Morlin II. W zespole z Trójmiasta wystąpił między innymi były mistrz Polski z 2009 roku Artur Daniel, który właśnie w Ostródzie zdobył mistrzostwo.

Daniel, który w środowisku pingpongowym ma ksywę "Lama" potwierdził, że obiekt OCSiR to jest jego hala. Podczas rywalizacji w dużej hali - mecz rozegrany został podczas środowego treningu - nie dał szans swoim o wiele młodszym rywalom z Morlin II.

Jednak spotkanie miało wyrównany przebieg i jego losy ważyły się do ostatniej piłki. Przed dwiema ostatnimi grali indywidualnymi był remis 4:4. Niestety ani Maksymilian Miastowski, ani Jakub Kuźmicz nie sprostali zadaniu i nawet nie udało się zremisować tego spotkania.

- Było blisko remisu, ale niestety jeszcze zabrakło umiejętności. Zatem czeka nas ciężka batalia o utrzymanie w pierwszej lidze - skomentował Tomasz Sposób, jeden z trenerów Morlin Ostróda.

Po tym spotkaniu drugi zespół Morlin pozostał na 9. miejscu, które daje możliwość gry w barażach o pozostanie w I lidze.

* Morliny II Ostróda - AZS AWFiS Balta II Gdańsk 4:6
Punkty dla Morlin II: Kuba Kwapiś 2,5; Maksymilian Miastowski 1,5


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5