Reggae na stadionie? Tak wynika z przeprowadzonej ankiety

2021-02-16 12:48:38 (ost. akt: 2021-02-16 13:05:51)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Do wyboru były dwie lokalizacje: kompleks ze stadionem przy ulicy 3 Maja i tereny przy ul. Demokracji na dawnym autodromie. W ankiecie przeprowadzonej przez miasto, większość opowiedziała się za pierwszą lokalizacją.
Urząd Miasta w Ostródzie przedstawił raport końcowy z badań ankietowych. Ostródzianie wybierają kompleks przy ul. 3 Maja jako miejsce organizacji festiwali. W komunikacie czytamy:

"10 lutego zakończyło się zbieranie ankiet zwrotnych w procedurze konsultacji dotyczących ostródzkiej infrastruktury festiwalowej.
W badaniu ankietowym łącznie udział wzięło 345 osób, z czego prawie 90% uczestniczyło wcześniej w organizowanych w Ostródzie festiwalach. W kwestionariuszu zaproponowano im do wyboru dwie lokalizacje festiwali – stadion na ul. 3 Maja oraz tereny przy ul. Demokracji, położone koło miejskiej ciepłowni. Jak się okazało, więcej głosów uzyskał stadion, który wybrało dwie trzecie (niemal 66%) ankietowanych. Głównym powodem takiego wyboru jest lokalizacja – położenie w mieście, blisko restauracji i innych obiektów oraz łatwy dojazd. Niektórzy mieszkańcy zwracali uwagę na to, że obiekt ten może pomieścić wielotysięczną widownię, jest wygodny i dość słabo wykorzystywany.

Wyniki ankiet UM Ostróda

Pozostali respondenci wybierali okolice ciepłowni, argumentując, że festiwal tam zorganizowany będzie mniej uciążliwy dla mieszkańców, niż na położonym pośród zabudowy stadionie. Poza tym, w ich ocenie stadion jest za mały – obiekt przy Demokracji mógłby pomieścić więcej widzów, więc warto byłoby docelowo zainwestować w to miejsce, po to by rozwiązać problem na lata. Ponadto, jak zwracali uwagę, na dawnym autodromie łatwiej o miejsce do zaparkowania auta, a sama okolica ma swój klimat i bardziej pasuje do reggae.
I chociaż argumenty jednych i drugich są ważne, to jednak zwyciężyła opcja pierwsza, festiwale będą organizowane w kompleksie sportowo-rekreacyjnym przy ul. 3 Maja."

Drugą proponowaną lokalizacją był dawny autodrom


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5