Pokazują, że nauka nie musi być nudna

2021-02-15 08:51:01 (ost. akt: 2021-02-15 09:00:44)
W ZPSWR w Ostródzie dzieci nową metodą uczą się niemieckiego

W ZPSWR w Ostródzie dzieci nową metodą uczą się niemieckiego

Autor zdjęcia: Archiwum ZPSWR

"Język uczy, język bawi” to atrakcyjny projekt nauki języka realizowany w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Ostródzie.
Pod tym hasłem w ostródzkim ośrodku ZPSWR realizowana jest innowacja pedagogiczna. Jej celem jest wspieranie rozwoju, przyrost wiedzy i umiejętności z zakresu języka niemieckiego. Także, co nie jest łatwe, skuteczne przełamywanie bariery językowej.

Metoda projektu pozwoliła na zaplanowanie cyklu eksperymentalnych zajęć warsztatowych dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie z rodzin dysfunkcyjnych. Uczniowie będą uczestniczyć w warsztatach gier i zabaw językowych. Wyłonieni liderzy grup będą uczyć i koordynować przebieg gier i zabaw.

Umiejętności językowe pomogą uczniom ćwiczyć atrakcyjne gry, m.in. Memory, Bingo, Domino, Słowny ekspres, Scrabble, Kim jestem, Magiczne oczy, Co zginęło. W związku z profilem społecznym beneficjentów projektu niezwykle ważne będzie również wyrabianie u nich prawidłowych relacji interpersonalnych, poczucia odpowiedzialności oraz wzrost poziomu samooceny.

Pamiętajmy i dbajmy o to – nauka nie musi być nudna!

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5