Płomień Turznica przegrał pierwszy zimowy sparing

2021-02-14 14:16:22 (ost. akt: 2021-02-14 14:44:43)
Płomień Turznica szykuje się do rozgrywek ligowych

Płomień Turznica szykuje się do rozgrywek ligowych

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Występujący w grupie 2 klasy okręgowej Płomień Turznica w pierwszym zimowym meczu kontrolnym zmierzył się z zajmującą ostatnie miejsce w IV lidze Olimpią Olsztynek. Spotkanie zakończyło się minimalną porażką zespołu z gminy Ostróda.
Zespół Płomienia na zmarzniętej sztucznej murawie stadionu miejskiego w Ostródzie w pierwszym tegorocznym sparingu zmierzył się z chylącą się ku spadkowi z IV ligi Olimpią z Olsztynka.

Spotkanie już w pierwszej mógł zakończyć golem Bartłomiej Kiljański, ale po jego strzale piłka trafiła w słupek. Jako że w przyszłym sezonie oba zespoły mogą spotkać się tej samej klasie rozgrywkowej, to różnicy klas nie było widać. Jednak to Olimpia w 13. min objęła prowadzenie. Futbolówka została wrzucona z prawej strony, jeden z obrońców Płomienia mógł przeciąć podanie, ale źle trafił w piłkę, ta doleciała do jednego z zawodników Olimpii, który z siedmiu metrów pokonał Piotra Sikorę.

Później inicjatywę posiadali piłkarze z Turznicy, mimo że było ślisko dobrze operowali piłką, mieli kolejne swoje okazje, ale ich nie finalizowali w postaci gola.

Spotkanie zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem Olimpii.

— Jak na te obciążenia, które ostatnio były na treningach wyglądało to całkiem dobrze - skomentował Paweł Oliwa. — Wynik teraz nie jest ważny. Pracujemy nad tym żebyśmy wiosną nie kopali piłki, ale nią grali.

• Płomień Turznica - Olimpia Olsztynek 0:1 (0:1)

We wtorek (16 lutego) Płomień na boisku w Ostródzie zmierzy się z Motorem Lubawa.


121588

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5