Pod balonem w Toruniu Sokół zremisował ze Stomilem

2021-02-12 14:47:51(ost. akt: 2021-02-12 15:02:37)
Spotkanie rozegrano zostało na boisku pod balonem w Toruniu

Spotkanie rozegrano zostało na boisku pod balonem w Toruniu

Autor zdjęcia: Paweł Piekutowski

Dwa tygodnie przed planowaną inauguracją rozgrywek II ligi piłkarze Sokoła Ostróda rozegrali sparing z pierwszoligowym Stomilem Olsztyn. Sparing odbył na krytym boisku w Toruniu. Mecz dwóch najlepszych zespołów regionu zakończył się remisem 1:1.
Warunkiem rozegrania sparingu było znalezienie boiska, które nie będzie zagrażało piłkarzom obu drużyn odniesieniem kontuzji. I udało się wynająć boisko kryte w Toruniu. Na sztucznej murawie pod balonem od początku nie było widać różnicy, że to drugoligowiec podejmuje pierwszoligowca. Już w pierwszych 10 minutach dobrą okazję na zdobycie gola wypracowali sobie podopieczni Piotra Jacka, sale zawodnika Sokoła zatrzymał Piotr Skiba. Później sytuacji sam na sam ze Skibą nie wykorzystał Rafał Siemaszko.

Swoje szanse mieli też olsztynianie, po 25 minutach doszli do głosu. Jednak przymierzany do pierwszoligowej Resovii Rzeszów bramkarz Błażej Niezgoda do przerwy zachował czyste konto.

Ciekawie zrobiło się w drugiej połowie, głównie dlatego, że padały gole. Wtedy też optyczną przewagę mieli olsztyńscy pierwszoligowcy. Efektem tego był gol zdobyty w 59. min przez Adriana Szczutkowskiego. Za kilka chwil ostródzianie mogli wyrównać, ale strzał zawodnika Sokoła w ostatniej chwili został zablokowany. W 78 min mogło być 0:2, ale do Sokoła uśmiechnęło się szczęście i po uderzeniu Rafała Remisza piłka trafiła w poprzeczkę.

I jak tydzień wcześniej w meczu z Sokołem Kleczew ostatnie słowo należało do Sebastiana Rugowskiego. Młodzeżowiec ostródzkiego drugoligowca w 86 min ustalił wynik spotkania na 1:1.

Fot. Paweł Piekutowski

Sokół Ostróda – Stomil Olsztyn 1:1 (0:0)
0:1 – Szczutkowski (59), 1:1 – Rugowski (86)
Sokół: Niezgoda – Dobosz, Wicki, zawodnik testowany 1, Mroczko, Czajkowski, Mozler, Żwir, Kalinowski, Więcek, Siemaszko oraz zawodnik testowany 2, Mazurowski, Zimmer, Zalewski, Gajda, Brzuzy, Rugowski, Wolny
Stomil: Skiba (65 Kudrjavcevs) - Bucholc (64 Sierant), Byrtek (72 Jońca), Remisz, Carolina (72 Ogrodowski), Straus (72 Szabaciuk), Spychała (72 Mosakowski), Skrzypczak (72 Dajnowski), Łuczak (64 van Huffel), Hinokio (72 Tecław), Kuświk (46 Szczutowski)

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5