W hali OSCiR nowa wykładzina zastąpiła wysłużony parkiet

2021-02-12 11:51:44 (ost. akt: 2021-02-12 12:18:39)
Nowa nawierzchnia w hali OCSiR

Nowa nawierzchnia w hali OCSiR

Autor zdjęcia: Archiwum OCSiR

Z hali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji zniknął stary wysłużony parkiet, który służ sportowcom od początku funkcjonowania hali przy ul. Kościuki. Po ponad 15 latach został zastąpiony przez nowoczesną wykładzinę produkcji włoskiej.
- Podczas jednego z obozów siatkarskich, które się u nas odbywały przyszedł do mnie trener zespołu i trzymał w rękach porwaną koszulkę swojego zawodnika - mówi Tadeusz Czyczel, dyrektor OCSiR. - A wcześniej mieliśmy różne sygnały, że parkiet nadaje się do wymiany. Zresztą sami do wiedzieliśmy.

Decyzja zapadła, znalazły się pieniądze z miejskiego budżetu. Paradoksalnie przychylny okazał się czas obostrzeń związanych pandemią koronawirusa, kiedy obiekty sportowe zostały zamknięte. W tym okresie stary i wysłużony parkiet, znajdujący się tam od 2004 roku został zdemontowany, na jego miejsce położona została nowoczesna wykładzina sportowa.

- To jest wykładzina produkcji włoskiej, naprawdę wysokiej klasy - zapewnia dyrektor Czyczel. - Teraz już odchodzi się od parkietów w halach, a zastępuje takimi właśnie wykładzinami. Trzeba przyznać, że teraz hala zyskała na uroku.

Modernizacja nawierzchni w hali OCSiR kosztowała ponad 200 tysięcy złotych. Pierwsi nową wykładzinę przetestowali już piłkarze ręczni z Play Ostróda. A w weekend taką szansę będą uczestnicy turnieju piłkarskiego organizowanego przez AP Ostróda.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5