Mieszkańcy Wysokiej Wsi lekko nie mają

2021-02-09 15:16:12(ost. akt: 2021-02-09 16:58:14)
Zima zostanie z nami co najmniej do końca lutego

Zima zostanie z nami co najmniej do końca lutego

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Trudniej żyje się zimą mieszkańcom najwyżej położonej miejscowości w naszym regionie.
Wysoka Wieś tuż koło szczytu Dylewskiej Góry leży ponad 300 metrów nad poziomem morza i jest najwyższym punktem na mapie naszego regionu. To ma wpływ na tutejszy klimat, tu śnieg często można było spotkać jeszcze w kwietniu. O ile w ogóle spadł...

Jeszcze kilkanaście lat temu, podczas bardzo śnieżnej i mroźnej zimy, to wojsko wielkim Krazem dowoziło tu chleb, bo nic innego dojechać nie mogło...

— Te czasy już minęły, takie sytuacje już się nie zdarzają — mówi Martyna Kopiacka, sołtys Wysokiej Wsi. — Teraz mamy piękną, śnieżną zimę, wspaniałe widoki i często przejeżdżające pługi śnieżne. Bardzo dbają tu o nas.

W poniedziałek 8 lutego mieszkańcy Wysokiej Wsi podczas ostrej śnieżycy i przy silnym wietrze, obawiali się czy po południu dojadą do domu z Ostródy.

— Pługi zrobiły swoje, ale hałdy zepchniętego z drogi śniegu sięgały miejscami 2 - 3 metrów! To jest prawdziwa zima i trzeba się cieszyć póki jest, nawet jeśli nam trochę utrudnia życie — dodaje pani Martyna.

Jedno jest pewne, widoki mają piękne. Przed nami kilka śnieżnych i mroźnych dni. Podobno zima nie odpuści aż do końca lutego.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5