Uwaga! Trudne warunki na drogach

2021-02-04 16:28:59 (ost. akt: 2021-02-04 16:34:22)

Autor zdjęcia: Policja

Drogi są śliskie i niebezpieczne. Zima to czas, gdy kierowcy powinni zmienić sposób jazdy i dostosować go do panującej aury.
Nadmierna prędkość przy obecnie panujących warunkach atmosferycznych może być tragiczna w skutkach.

O dużym szczęściu może mówić 26- letni kierowca bmw, który jechał za szybko i na łuku drogi zderzył się z jadącym z naprzeciwka renault. O tym, jak silne było to uderzenie świadczyć mogą zdjęcia z tej kolizji. Do zdarzenia doszło w środę (3.02.) około godz. 11:00 w miejscowości Lipowo.

Zima to czas kiedy warunki drogowe wymagają od kierowców większej ostrożności i wzmożonej koncentracji. Śliska nawierzchnia, mgły, opady deszczu i śniegu powodują, że kierowcy powinni zdjąć nogę z gazu. W takich warunkach widoczność spada, a droga hamowania znacznie się wydłuża.

Dlatego tak ważne jest, aby dostosować prędkość do panujących warunków i sprawdzić stan techniczny swojego samochodu. Zmiana opon na zimowe, kontrola stanu wycieraczek, świateł oraz układu hamulcowego to podstawowe czynności, jakie powinni wykonać kierowcy. Nie zapominajmy też o odśnieżeniu auta przed wyjazdem.

Przypominamy o obowiązku używania elementów odblaskowych przez pieszych poruszających się drogami poza obszarem zabudowanym. Używanie elementów odblaskowych poprawia widoczność, a tym samym bezpieczeństwo.

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Anka #3059787 | 83.20.*.* 4 lut 2021 17:22

    BMW, dwudziesto kilku latek, komentarz chyba nie potrzebny.

    Ocena komentarza: warty uwagi (7) odpowiedz na ten komentarz

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5