Budżet miasta do poprawy. Propozycje zmian klubu Koalicji Obywatelskiej

2021-02-01 12:45:44 (ost. akt: 2021-02-01 13:04:08)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Klub Koalicji Obywatelskiej przygotował szereg poprawek do budżetu miasta na 2021 rok. Co uznał za inwestycje priorytetowe?
O zmianach, które są obecnie opiniowane przez inne kluby, poinformował radny KO Adrian Godlewski w mediach społecznościowych. W komunikacie czytamy:

- Zbliża się sesja, podczas której chcemy uchwalić tegoroczny budżet naszego miasta. W tym roku, z powodu przeróżnych okoliczności (pandemia i wynikające z niej komplikacje, nieobecność burmistrza, oczekiwanie na sprawozdania finansowe, potrzeba wypracowania poprawek itp.) wyjątkowo późno, ale i tak wcześniej, niż przewidują ustawowe terminy.

Projekt budżetu, który pod koniec zeszłego roku przedstawił burmistrz Michalak wymaga wielu poprawek. Po negatywnych opiniach komisji i klubów radnych, zmian wymagają przede wszystkim priorytety inwestycyjne Ostródy.

Burmistrz proponował, żeby skupić się wyłącznie na remoncie pomostów na Jeziorze Drwęckim, co z pewnością wychodzi na przeciw interesom niektórych podmiotów, działających w branży turystycznej, ale nie odpowiada potrzebom miasta i jego mieszkańców. Naprawa pomostów jest ważna, potrzebna i będziemy musieli przeprowadzić, ale są sprawy ważniejsze i to na nich powinniśmy skupić się w pierwszej kolejności.

Nasz klub Koalicji Obywatelskiej przygotował szereg poprawek do budżetu miasta na 2021 rok. Proponujemy usunięcie z projektu uchwały 3 z 4 remontów kładek i pomostów na Jeziorze Drwęckim, a zaoszczędzone w ten sposób pieniądze chcemy przeznaczyć na inne, ważniejsze zadania inwestycyjne (szczegóły na infografice).

Nasze pomysły przedstawiliśmy już pozostałym klubom w Radzie Miasta. Jesteśmy przekonani, że w najbliższym czasie, po zebraniu wszystkich propozycji (naszych i naszych partnerów), uda nam się wypracować konsensus, który będzie akceptowalny przez zdecydowaną większość radnych i w efekcie doprowadzi do uchwalenia dobrego budżetu dla Ostródy.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. aaa #3056228 | 95.49.*.* 1 lut 2021 13:39

  Uważam że wpompowanie 1500000 w wyciąg to strasznie nie trafiona inwestycja. Może dla przypomnienia i karnetów rocznych, tygodniowych, weekendowych było sprzedane np. 2018 lub 2019. Także Panie radny konkrety i dane potrzebne żeby kogokolwiek przekonać do swych racji

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) odpowiedz na ten komentarz

 2. Mieszkaniec #3056093 | 178.42.*.* 1 lut 2021 11:31

  Bardzo ciekawe propozycje. Brakuje mi natomiast propozycji budowy ronda przy Olsztyńska/Drwęcka oraz przy Olsztyńska/Mickiewicza.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5