Dzień Babci i Dziadka inny niż zwykle…

2021-01-28 12:30:51 (ost. akt: 2021-01-28 12:35:37)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

W Przedszkolu Nr 1 w Ostródzie z powodu pandemii koronawirusa, pierwszy raz w 76-letniej historii działalności placówki z tradycjami – Babcie, Dziadkowie, Prababcie i Pradziadkowie nie przybyli na okolicznościowe uroczystości w przedszkolu.
Dzień Babci i Dziadka zawsze był obchodzony w przedszkolu wyjątkowo uroczyście i tłumnie z udziałem zaproszonych gości. Seniorzy nieprzerwanie byli naszymi wyjątkowymi uczestnikami, którzy z dumą i radością, wzruszeni podziwiali występy artystyczne swoich wnucząt. Tym razem uroczystość z tej okazji odbyła się w przedszkolu za pomocą technologii komputerowej bez udziału najważniejszych gości… Wszyscy jesteśmy zawiedzeni - dzieci, rodzice i nauczyciele.
A jednak, grupy przedszkolaków swój występ uwieczniły w postaci nagrania wideo zamieszczonego na platformie Facebook, aby tą drogą uczcić Święto Babci i Dziadka. Bo przecież ciepło dłoni, smak najlepszego ciasta na świecie… to Babcia. To Ona nosiła wnuki na rękach, kochała bezwarunkowo i chroniła w ramionach.

Dziadek, to wyprawy do lasu, nauka wędkowania i majsterkowania. Babcia i Dziadek, to ciepło, czułość i nieskończone pokłady cierpliwości. Za ten dar uczuć, który codziennie wnuczęta otrzymują od Was Drodzy Dziadkowie – dziękujemy!
Nauczyciel Ewa Lodd

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5