Na plaży miejskiej lampy oświetlają pustą strefę treningową

2021-01-28 12:16:25(ost. akt: 2021-01-28 12:31:52)
Na plaży miejskiej nie oszczędzają na oświetleniu

Na plaży miejskiej nie oszczędzają na oświetleniu

Autor zdjęcia: Internauta

Na niektórych ulicach w Ostródzie wieczorami panuje mrok, ponieważ nie wszędzie oświetlają je miejskie lampy. Za to na maksa miejskie luksy wykorzystywane są na plaży miejskiej nad jeziorem sajmino, w strefie aktywności, gdzie nikogo nie ma.
W trudnych czasach pandemii koronawirusa wszyscy oszczędzają na czym się da. Tymczasem władze miejskie Ostródy idą na maksa i nie szczędzą publicznego grosza na oświetlenie. Szkoda tylko, że w niektórych miejscach naszego miasta.

Tak jest na przykład na plaży miejskiej nad jeziorem Sajmino. Tam wieczorem bez trudu można poczytać gazety lub porozwiązywać krzyżówki. Wprawdzie pora do tych rozrywek niekorzystna, ale po co o godz. 20 oświetlona jest strefa aktywności, skoro nikt z niej nie korzysta.

Na pewno zadowoleni z tego są spacerowicze lub morsy, których na przykład w środowy wieczór nie brakowała na plaży miejskiej administrowanej przez Ostródzkie Centrum Sportu i Rekreacji.

Może warto by zamiast tego oświetlić miejskie ulice. Na przykład w niedzielę ulicę Jana III Sobieskiego oświetlała tylko jedna lampa.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5