Wychowanek Sokoła rozwiązał kontrakt z ostródzkim drugoligowcem

2021-01-24 12:57:42 (ost. akt: 2021-01-24 15:01:18)
Wychowanek Piotr Ziółkowski nie jest już piłkarzem ostródzkiego klubu

Wychowanek Piotr Ziółkowski nie jest już piłkarzem ostródzkiego klubu

Autor zdjęcia: sokolostroda.com

Piotr Ziółkowski, 21-letni wychowanek drugoligowego Sokoła Ostróda, piłkarz, który dał ostródzianom awans do 1/16 Pucharu Polski nie jest już zawodnikiem ostródzkiego klubu. Rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.
W sierpniu ubiegłego roku zapewnił Sokołowi awans do 1/16 Pucharu Polski. A teraz nie jest już zawodnikiem ostródzkiego drugoligowca. Mowa o wychowanku Sokoła, 21-letnim Piotrze Ziółkowskim.

Przypomnijmy, w sierpniu Sokół na wyjeździe grał mecz w centralnej fazie Pucharu Polski z Pniówkiem 74 Pawłowice. Wtedy na boisku w 28. min pojawił się Piotr Ziółkowski, który zastąpił kontuzjowanego Sebastiana Rugowskiego. Cztery minuty po pojawieniu się na boisku wychowanek Sokoła strzelił gola na 1:0.

Później główną rolę odegrał w końcówce meczu, kiedy przy stanie 1:2 najpierw asystował przy wyrównującym golu Dawida Wolnego. Podczas meczu w Pawłowicach, oglądanym przez 97 widzów, ostatnie słowo należało do Ziółkowskiego, który w doliczonym czasie strzelił zwycięskiego gola na 3:2. Dzięki niemu Sokół jesienią mógł zmierzyć się w kolejnym etapie Pucharu Polski z Wartą Poznań.

Jednak późniejszy okres jesienny sezonu 2020/21 był głównie czasem kontuzji i mikro urazów. Nic się w tej kwestii nie zmieniło w nowym roku. Wystąpił w meczu sparingowym z Lechią Gdańsk, ale nie wzbudził zaufania ostródzkiego sztabu szkoleniowego. W związku z tym klub z ulicy 3 Maja za porozumieniem stron rozwiązał kontrakt ze swoim wychowankiem.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5