Gmina Ostróda trzeci raz z kolei jest Piłkarskim Samorządem Roku

2021-01-24 11:50:04 (ost. akt: 2021-01-24 12:12:20)
W gminie Ostróda o boiska piłkarskie dbają jak nigdzie indziej

W gminie Ostróda o boiska piłkarskie dbają jak nigdzie indziej

Autor zdjęcia: Archiwum WMZPN

Warto inwestować w sportową infrastrukturę. Świetnie wiedzą o tym w gminie wiejskiej Ostróda. Szczególnie dopieszczane są gminne boiska piłkarskie, które są najlepsze na Warmii i Mazurach. Za to Gmina Ostróda już trzeci raz została Piłkarskim Samorządem Roku.
Chyba nie ma gminy w województwie warmińsko-mazurskim gdzie boiska piłkarskie i sportowa infrastruktura są tak dopieszczane ja na terenie gminy wiejskiej Ostróda. Wystarczy wspomnieć, że tylko w ubiegłym roku m.in. zainstalowany został nowoczesny system nawadniania na boisku w Tyrowie, w Zwierzewie powstał mniejszy obiekt treningowy z naturalną nawierzchnią, w Turznicy zamontowane już zostały nowe pomieszczenia z szatniami i natryskami dla piłkarzy. Generalnie na obiektach sportowych w gminie Ostróda wiele się dzieje. I zanosi się na to, że będzie się działo jeszcze lepiej, ponieważ kontenery, które zdemontowane zostały w Turznicy trafią na modernizowany obiekt piłkarski w Idzbarku. Zatem wójt gminy Bogusław Fijas i jego współpracownicy nie zwalniają tempa.

Właśnie za te działania w plebiscycie organizowanym przez Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej gmina Ostróda trzeci raz z kolei triumfowała w kategorii Piłkarski Samorząd Roku. Kandydatura została najwyżej oceniona przez internautów, piłkarskie kluby i kapitułę WMZPN.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5