Zimowy Gminny "Bieg Rodzinny" może dopiero na koniec zimy

2021-01-22 11:56:43 (ost. akt: 2021-01-22 12:23:37)
Biegacze z Lubajn przez Nowe Siedlisko do Zwierzewa może pobiegną na koniec zimy

Biegacze z Lubajn przez Nowe Siedlisko do Zwierzewa może pobiegną na koniec zimy

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Z powodu kwarantanny narodowej przesunięte zostały kolejne wydarzenie sportowe i rekreacyjne. Dotyczy to również Zimowego Gminnego "Biegu Rodzinnego", który co roku otwierał sezon sportowy w gminie Ostróda. Wiadomo, że nie odbędzie się 31 stycznia.
Na początku miał być 10 stycznia. Następnie został przesunięty na 31 stycznia. Teraz znowu nastąpiła zmiana terminu, kiedy rozegrany zostanie Zimowy Gminny "Bieg Rodzinny".

- Prawdopodobnie będzie to na zakończenie zimy i do tego będziemy dążyli - mówi Anna Lewandowska, radna gminy Ostróda, która zajmuje się tym projektem. - Na tę chwilę posiadamy wszystkie potrzebne zezwolenia na organizację zawodów. Jednak póki co jesteśmy uzależnieni od tego jaka będzie sytuacja w Polsce związana z koronawirusem.

Co roku Zimowy Gminny "Bieg Rodzinny" inaugurował sezon sportowy i rekreacyjny na terenie gminy Ostróda. Zbiegał się też z kolejnymi edycjami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w których kolejne edycje były rekordowe jeśli chodzi o wyniki finansowe.

Niestety w tym roku WOŚP nie może liczyć na wsparcie lokalnych biegaczy, ponieważ bieg "rozbiegnie" się z terminem imprezy organizowanej przez Jerzego Owsiaka.

- Nie zapominamy o akcji Jurka Owsiaka i mamy zamiar wziąć w tym czynny udział jako Centrum Aktywności Społecznej w Lubajnach - dodaje Anna Lewandowska. - Na pewno przygotujemy coś na okolicznościowe licytacje, decyzje zapadną na piątkowym spotkaniu.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5