W sobotę piłkarze Sokoła Ostróda zmierzą się z Jeziorakiem Iława

2021-01-20 11:19:32 (ost. akt: 2021-01-20 11:33:35)
Piłkarze Sokoła Ostróda trochę pobiegali w tym tygodniu

Piłkarze Sokoła Ostróda trochę pobiegali w tym tygodniu

Autor zdjęcia: www.sokolostroda.com

Trwają zimowe przygotowania piłkarzy drugoligowego Sokoła Ostróda. Na razie odbywają się bez dużych ruchów kadrowych. Testowanych jest wielu zawodników, ale jeszcze nie słychać o nowych zakontraktowanych piłkarzach. W sobotę ostródzianie zagrają sparing z Jeziorakiem Iława..
Występujący w IV lidze warmińsko-mazurskiej Jeziorak Iława będzie drugim w 2021 roku sparingpartnerem ostródzkiego Sokoła. Spotkanie rozegrane zostanie na sztucznej murawie stadionu miejskiego przy ul. 3 Maja w Ostródzie. Pierwszy gwizdek rozbrzmi o godz. 12.30.

Tymczasem piłkarze ostródzkiego klubu ładują akumulatory. Obok zajęć z piłkami sporo czasu poświęcają na poprawę mocy. Ostatnio biegiem poznawali walory krajobrazowe gminy Ostróda, między innymi biegali w okolicach Starych Jabłonek.

- Trzeba budować moc na wiosnę, bo będzie dla nas, czyli beniaminka, dużo trudniejsza od pierwszej rundy - mówi Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła. - Na razie testujemy, szukamy zawodników, którzy są nam potrzebni na środek obrony, pomocy oraz skrzydłowych. Ale póki co unikamy gwałtownych ruchów. Wiemy co dzieje się na rynku i obserwujemy.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5