Na Wzgórzach Dylewskich można już biegać na nartach

2021-01-16 15:34:52 (ost. akt: 2021-01-16 15:50:35)
Kilka dni temu w Wysokiej Wsi było ponad 30 cm śniegu, dzisiaj jest go już dużo więcej

Kilka dni temu w Wysokiej Wsi było ponad 30 cm śniegu, dzisiaj jest go już dużo więcej

Autor zdjęcia: Archiwum

Czekali blisko dwa i nareszcie doczekali się. Amatorzy biegówek mogą zabierać swój sprzęt i wybrać się w okolice Góry Dylewskiej. Śniegu napadało tam grubo ponad 40 centymetrów i przygotowane są dwie trasy biegowe. Zatem narty do aut i jazda na Wzgórza Dylewskie.
Mimo że wszyscy na różne sposoby zwalczamy pandemię koronawirusa warto skorzystać z aktywnego wypoczynku. O tej porze roku, a szczególnie przy panujących obecnie warunkach atmosferycznych warto pobiegać na nartach. Jeśli ktoś posiada taki sprzęt to śmiało może wybrać do Wysokiej Wsi i wybiec stamtąd na urokliwe trasy wokół Wzgórz Dylewskich.

W tym roku ze względu na okoliczności - pandemia i kwarantanna narodowa - nie planowano organizacji Zimowego Biegu Sasinów, pobiegać tam śmiało można. Jak wieść gminna niesie wokół najwyższego wzniesienia na Warmii i Mazurach wyciśnięte zostały dwie trasy. Jedna o długości ponad 3 kilometrów, a druga dwa razy dłuższa. Na obu traktach narciarskich jest sporo podbiegów i zjazdów, więc amatorzy biegania na nartach nie będą narzekali na nudę.

Zatem kto posiada narty biegowe niechaj je smaruje, wkłada do aut i w niedzielę można pobiegać po Wzgórzach Dylewskich.

Jeśli ktoś nie posiada nart biegowych i specjalnych do nich butów może je wypożyczyć w Morągu po bardzo przystępnej cenie.

mart

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5