Drugoligowy Sokół Ostróda przegrał sparing z ekstraklasową Lechią Gdańsk

2021-01-15 17:45:50(ost. akt: 2021-01-15 18:19:16)
Piłkarze Sokoła Ostróda rozegrali swój pierwszy sparing w 2021 roku

Autor zdjęcia: sokolostroda.com

Z wysokiego pułapu piłkarze ostródzkiego Sokoła rozpoczęli serię zimowych meczów kontrolnych przed rundą rewanżową sezonu 2020/21. Ostródzianie w pierwszym tegorocznym meczu zmierzyli się z Lechią Gdańsk. Spotkanie zakończyło się porażką Sokoła 0:3.
Granie w piłkę z na zmianę odśnieżaniem boiska. Taki przebieg miał pierwszy tegoroczny mecz drugoligowego Sokoła Ostróda. Podopieczni Piotra Jacka na wyjeździe, na stadionie przy ul. Traugutta w Gdańsku zmierzyli się z miejscową Lechią. Dla ostródzian to mega nobilitacja, ponieważ w trzech pierwszych sparingach poza Sokołem gdańszczanie mieli zaplanowane gry z drużynami z ekstraklasy.

Piątkowy pojedynek rozpoczął się pechowo dla drugoligowców z Ostródy. Arbiter dopatrzył się, że jeden z testowanych zawodników Sokoła w polu karnym zagrał piłkę ręką. Przeciw Sokołowi podyktowany został rzut karny, który został wykorzystany przez Flavio Paixão. Przed przerwą gola do szatni dla gospodarzy zdobył Kenny Saief.

- Pierwsza połowa sparingu z Lechią źle się dla nas zaczęła i jeszcze gorzej skończyła - powiedział Jarosław Kotas, dyrektor sportowy Sokoła. - Jednak zaprezentowaliśmy się całkiem przyzwoicie na tle zespołu z ekstraklasy. Wstydu miastu i naszym sponsorom na pewno nie przynieśliśmy. Pokazaliśmy, że posiadamy piłkarski potencjał. Kilku piłkarzy testowanych na pewno byśmy chcieli na wiosnę do siebie, ale trzeba jeszcze trochę ich poobserwować.

W drugiej połowie spotkania w Gdańsku ostródzianie stracili trzeciego gola, którego strzelcem był Jakub Arak. I ostatecznie Sokół przegrał 0:3.

• Lechia Gdańsk 3-0 Sokół Ostróda
1:0 - Paixão (9 karny), 2:0 - Saief (45), 3:0 - Arak (68)
Sokół: Wojno - Zimmer, Mazurowski, testowany, Dobosz, testowany, Zalewski, Żwir, Gajda, testowany, Wolny oraz testowany, testowany, testowany, testowany, Brzuzy (60 testowany), (60 testowany), (60 Święty), testowany (60 Ziółkowski), Kalinowski, Andrzejczak, Siemaszko

Za tydzień w drugim meczu kontrolnym Sokół na własnym stadionie zmierzy się z czwartoligowym Jeziorakiem Iława.