Policjanci zadbali o to, żeby ostródzianie bezpiecznie przywitali nowy rok

2021-01-04 12:06:48 (ost. akt: 2021-01-04 12:39:46)

Autor zdjęcia: Materiały policji

Za nami noworoczny długi weekend. Jak co roku okres świąteczno-noworoczny to dla policjantów czas wzmożonej pracy. Na drogach pojawiło się wówczas więcej policyjnych patroli. Wszystko po to, by każdy mógł bezpiecznie przywitać nowy rok.
Ostródzcy policjanci ocenili sylwestrowo-noworoczny długi weekend jako bezpieczny i spokojny. Od czwartkowego popołudnia do niedzieli na terenie powiatu ostródzkiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego. Funkcjonariusze pracowali w tym czasie na miejscu dziewięciu niegroźnych kolizji drogowych.

Za kierowanie pojazdem mimo cofnięcia uprawnień odpowie 33-letni kierowca citroena. Policjanci zatrzymali go do kontroli w sobotę (2 stycznia) około godz. 15:30. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Piłeś? Nie jedź!

W sylwestrowy wieczór w Ostródzie policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę toyoty. Jak się okazało, 39-latek był pijany. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało 1 promil tej substancji. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5