Poszukiwani wrócili na święta i zostali zatrzymani przez policję

2020-12-31 11:27:09 (ost. akt: 2020-12-31 12:29:17)
W ostatnim tygodniu policjanci zatrzymali 12 poszukiwanych osób

W ostatnim tygodniu policjanci zatrzymali 12 poszukiwanych osób

Autor zdjęcia: Materiały policji

Okres świąteczno-noworoczny to dobry czas dla policjantów, którzy poszukują osoby ukrywające się przed wymiarem sprawiedliwości. Wtedy poszukiwani odwiedzają swoje domy rodzinne i stają się łatwym celem dla policji. W ostatnim tygodniu w powiecie ostródzkim zatrzymano 12 poszukiwanych osób.
W ciągu ostatniego tygodnia policjanci wydziały kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie zatrzymali 12 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości. Statystyki zatrzymań potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

Podstawy poszukiwań są różne. Oprócz listów gończych, sądy i prokuratury wydają zarządzenia, postanowienia i nakazy doprowadzenia celem, których jest ustalenie miejsca pobytu osób poszukiwanych lub przeprowadzenie z nimi czynności procesowych.

Policjanci ujawniają poszukiwanych w różnych okolicznościach. Część z nich zatrzymywana jest w miejscu zamieszkania, inni "wpadają" podczas legitymowania w związku z wykroczeniami, np. spożywaniem alkoholu w miejscu objętym zakazem czy zaśmiecaniem. Zdarzają się również sytuacje, gdzie poszukiwani zatrzymywani są przed policjantów w czasie wolnym od służby. W niektórych przypadkach jest to ciężka i żmudna praca, ponieważ osoby, które ukrywają się robią wszystko, aby uniknąć spotkania z mundurowymi.

Tylko w ciągu ostatniego tygodnia w ręce kryminalnych z Ostródy i Morąga trafiło 12 osób ukrywających się przed organami ścigania. Statystyki zatrzymań potwierdzają, że nie da się uniknąć odpowiedzialności. Można ją jedynie odwlec w czasie.

Źródło: KPP Ostróda

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5