W gminie Ostróda rodzinnie pobiegną i zagrają razem z WOŚP [ZDJĘCIA]

2020-12-29 08:22:01 (ost. akt: 2020-12-29 08:43:12)
Na 7. edycję Gminnego Zimowego Biegu "Rodzinne Bieganie" zapraszamy do Lubajn 31 stycznia

Na 7. edycję Gminnego Zimowego Biegu "Rodzinne Bieganie" zapraszamy do Lubajn 31 stycznia

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Gminny Bieg Zimowy "Rodzinne Bieganie" od sześciu lat otwiera sezon imprez rekreacyjno-sportowych w gminie Ostróda. Podobnie będzie w 2021 roku, jednak rodzinne bieganie odbędzie się z poślizgiem. Amatorzy biegania trasę z Lubajn przez Nowe Siedlisko do Zwierzewa pokonają dopiero 31 stycznia.
Najważniejszym celem Gminnego Zimowego Biegu "Rodzinne Bieganie" jest spotkanie i integracja biegaczy oraz osób preferujących czynny wypoczynek. Tradycyjnie uczestnicy pierwszego w nowym roku biegu w gminie Ostróda spotkają się pod kościołem w Lubajnach. Stamtąd po rozgrzewce dzieci, młodzież i dorośli wystartują na dwie trasy, jedną o długości ponad 4 km, a drugą ok. 10 km.

- W tym roku z powodu pandemii koronawirusa musieliśmy zmienić pierwotny termin naszego biegu i wystartujemy 31 stycznia - mówi Anna Lewandowska, organizatorka "Rodzinnego Biegania. - Będzie to już siódma edycja naszego biegu, ze względu na narodową kwarantannę musieliśmy zmienić wcześniejszy termin. Ale najważniejsze, że jak co roku pobiegniemy i zagramy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Podczas ostatnich edycji zbieraliśmy coraz więcej pieniędzy, myślę, że podobnie będzie 31 stycznia. Już wszystkich zapraszam do udziału w naszym biegu, do którego się przygotowujemy i uzyskujemy wszelkie niezbędne zezwolenia. Szykujcie formę.

Jak co roku obok biegaczy w biegu mogą wziąć udział amatorzy nordic walking, spacerowicze, jest to też propozycja dla tych, którzy lubią biegać z psami.

TAK BYŁO PODCZAS 5. EDYCJI RODZINNEGO BIEGANIA

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5