Biegacze raczej nie będą mogli po świętach pobiegać na stadionie

2020-12-23 13:05:04 (ost. akt: 2020-12-23 19:48:15)
Od 28 grudnia do 17 stycznia stadion będzie zamknięty dla amatorów

Od 28 grudnia do 17 stycznia stadion będzie zamknięty dla amatorów

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Mamy złą wiadomość dla ostródzkich biegaczy oraz amatorów nordic walking. W związku z narodową kwarantanną, która będzie obowiązywała od 28 grudnia nie będzie można korzystać ze stadionu przy ul. Wyszyńskiego. - Tak to wygląda na dzień dzisiejszy - mówi Tadeusz Czyczel, dyrektor OCSiR.
Od 28 grudnia do 17 stycznia wprowadzi kwarantannę narodową. To między innymi oznacza, że zamknięte będą galerie handlowe, stoki narciarskie i hotele, a w sylwestra od godz. 19 do godz. 6 rano 1 stycznia zakaz przemieszczania się. Rozporządzenie rządu dotyczy też dostępności do korzystania z infrastruktury sportowej jak hale czy stadiony.

Czy to znaczy, że biegacze z Ostródy oraz miłośnicy spacerowania z kijkami po świętach nie będą mogli skorzystać z ze stadionu lekkoatletycznego przy ul. Wyszyńskiego?

- Na razie zapis nie jest precyzyjny, ale mówi o tym, że infrastruktura sportowa w okresie od 28 grudnia do 17 stycznia może być dostępna tylko w ramach sportu zawodowego - mówi Tadeusz Czyczel, dyrektor Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. - Tak że z informacji, które posiadamy na dziś we wspomnianym okresie stadion będzie zamknięty dla amatorów. Ale czekamy jeszcze na precyzyjne wytyczne z Ministerstwa Sportu i o ewentualnych zmianach będziemy informowali na bieżąco.

Zatem miłośnikom biegania z Ostródy przez najbliższych kilka tygodniu pozostanie bieganie po miejskich chodnikach. Jednak znacznie zdrowsza będzie przebieżka po leśnych dróżkach póki nie ma śniegu, a na to raczej się nie zanosi.

Tymczasem wszystkim miłośnikom biegania życzymy zdrowych świąt Bożego Narodzenia.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5