Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Ostródy

2020-12-21 08:16:01 (ost. akt: 2020-12-21 08:45:48)

Autor zdjęcia: Archiwum ZHP Ostróda

Betlejemskie Światło Pokoju odebrali ostródzcy instruktorzy z rąk przedstawicieli władz Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP. Harcerki i harcerze przekażą je do lokalnych instytucji i placówek.
„Światło służby” to hasło tegorocznego Betlejemskiego Światła Pokoju. Chcemy w nowo narodzonym Jezusie zobaczyć Syna Człowieczego, który nie przyszedł, aby Mu służono, lecz żeby służyć. (por. Mk 10,45)

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Ostródy 18 grudnia 2020 roku. Odebrali je ostródzcy instruktorzy z rąk przedstawicieli władz Chorągwi Warmińsko-Mazurskiej ZHP – druhny Katarzyny Dutkowskiej i druha Adama Pyjora. Harcerki i harcerze przekażą je do lokalnych instytucji i placówek, by w ten symboliczny sposób podkreślić znaczenie Służby, która w dobie pandemii tak bardzo zyskała na znaczeniu.

Wszystkich mieszkańców, którzy chcieliby zabrać Betlejemskie Światło Pokoju do swoich domów zapraszamy do kościoła pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie.

W imieniu wspólnoty harcerskiej życzymy, aby zbliżające się święta Bożego Narodzenia przyniosły Państwu spokój i radość bycia z najbliższymi.

Komenda Hufca ZHP Ostróda
Z harcerskim pozdrowieniem
Czuwaj!
hm. Jolanta Rodziewicz-Olszko HR


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5