Nowa odsłona dawnej Ostródy

2020-12-16 10:15:02 (ost. akt: 2020-12-16 10:30:32)

Autor zdjęcia: Oficyna Wydawnicza Retman

Dzięki Oficynie Wydawniczej Retman, wydawcy serii "Moja Biblioteka Mazurska", do czytelników trafiła właśnie książka Janusza B. Kozłowskiego „Dawna Ostróda w stu ilustrowanych opowieściach”.
Jak informuje Oficyna Wydawnicza Retman, „Dawna Ostróda” to praca ukazująca miasto przed 1945 rokiem, jego dzieje, architekturę i mieszkańców. Wydana na najwyższym poziomie edytorskim publikacja zawiera sto cennych ilustracji i obszernych opowieści do nich.

Książka, wzbogacona o indeksy (nazw geograficznych, dwujęzyczne spisy ulic), ukazała się w twardej oprawie, albumowym formacie (19,5x28,5 cm), w kolorze, na papierze świetnej jakości. Jej cena detaliczna wynosi 60 zł.

Książkę „Dawna Ostróda” można kupić m.in. w księgarniach „Książnicy Polskiej” (w Ostródzie to „Lexica”, „Popularna” i „Impuls”) oraz ze strony internetowej wydawnictwa, wystarczy wysłać maila na adres: oficyna@mojabibliotekamazurska.pl

Wydawnictwo ponosi koszty jej wysyłki książki na terenie Polski.
- Do tego, do końca roku, przy zamówieniu dwóch egzemplarzy „Dawnej Ostródy", także dwóch innych dowolnych książek naszej Oficyny, dokładamy w prezencie „Galerię Mazurskiego Portretu”, książkę, której nie da się kupić! - informuje Oficyna Wydawnicza Retman.

Wydanie pracy Janusza B. Kozłowskiego było możliwe dzięki wsparciu Archiwum Państwowego w Olsztynie oraz Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej „Jodły” w Ostródzie.
Książka może być znakomitym prezentem pod choinkę dla tych, którzy lubią historię i dobrze napisane opowieści.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5