Szalone Byki nie dojechały na ligę i zaczęły rozgrywki walkowerem

2020-12-11 11:44:10(ost. akt: 2020-12-11 12:17:45)
W czwartkowy wieczór w małej hali OCSiR rozgrywki zainaugurowała grupa B Amatorskiej Ligi Tenisa Stołowego

Autor zdjęcia: Archiwum OCSiR

W reaktywowanej po siedmiu latach przerwy Amatorskiej Lidze Tenisa Stołowego rozgrywki zainaugurowali pingpongiści rywalizujący w grupie B. Wszystkie czwartkowe mecze w małej sali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji zakończyły się wynikami 3:0.
Bez gry pierwsze ligowe punkty zdobyli tenisiści stołowi OSK Świt. Wygrali walkowerem, ponieważ ich rywale Szalone Byki nie dojechali na mecz.

Najciekawszy przebieg miał pojedynek Morlin II z Foto Sport Olsztyn. Występujący pod szyldem Morlin II Piotr Ferenc i Krystian Gorczyc podjęli walkę z olsztynianami Franciszkiem Jastrzębowskim i Mirosławem Skrzypczykiem. Pierwsza gra indywidualna skończyła się porażką zawodnika Morlin II 1:3. Później rozgorzał bój przy stole, ale drugiego singla ostródzianie przegrali 2:3. Również w deblu zawodnicy Morlin II przegrali po pięciu setach.

Bez większych trudności po pierwsze ligowe zwycięstwo sięgnęła ekipa OTSK Radisson Ostróda w składzie Zenon Kastrau, Tadeusz Czyczel. Obaj panowie ponad ćwierć wieku temu wprowadzali ostródzki ping-pong na krajowe salony. A w czwartkowy wieczór szybko rozprawili się z Adamem Łukasiakiem i Robertem Smoleńskim, reprezentującymi Morliny VI.

Po pierwszej kolejce liderem w grupie B jest OSK Świt, przed Teamem Olsztyn i OTSK Radisson.