Rózgi dla posłów od Młodych dla Wolności

2020-12-07 10:58:06(ost. akt: 2020-12-07 11:08:19)
Młodzi dla Wolności w Ostródzie razem ze swoimi koleżankami i kolegami z regionu wręczą posłom Prawa i Sprawiedliwości z naszego okręgu symboliczne rózgi.
Powody zorganizowania takiej akcji wyjaśnili w poście zamieszczonym w mediach społecznościowych. Czytamy w nim:

"Ten rok był bardzo trudny dla nas wszystkich. Od marca zmagamy się z potężnym kryzysem ekonomicznym i trwającą na świecie pandemią. Dożyliśmy ciężkich czasów. W takim momencie, jak ten nasi przywódcy, ludzie rządzący Polską powinni wykazywać się wielką odpowiedzialnością za całą naszą wspólnotę. Nie powinni występować w mediach i tworzyć dodatkowej paniki, nie powinni wykorzystywać emocji ludzkich do osiągania własnych celów. Jak ten test zdali posłowie z Prawa i Sprawiedliwości?
Według naszej oceny fatalnie! Właśnie dlatego, wraz z działaczami Młodzi dla Wolności - Elbląg zdecydowaliśmy, że w tym roku, posłowie z partii rządzącej powinni otrzymać rózgę. Ta rózga ma być symbolem tego, co jako młodzi ludzie myślimy o działaniach podjętych przez rząd w 2020 roku.

Skąd tak krytyczna ocena?
1. Wprowadzenie lockdownu i niewykorzystanie czasu, kupionego za wiele miliardów złotych, aby odpowiednio przygotować się na walkę z COVID-em (np. decyzja o tym, w jaki sposób dzieci wrócą do szkół nie była podjęta nawet na tydzień przed rozpoczęciem roku szkolnego!)

2. Piątka przeciw Rolnikom - w tym momencie na świecie ma miejsce największy kryzys ekonomiczny od czasów 1929 r. Poza wszystkimi trudnościami, które spotykają rolników (z oczywistych względów) - co robi PiS? PiS przyjazny polskiej wsi? Zamyka branżę futerkową, dając 1 rok vacatio legis (!!), zakazuje uboju rytualnego, wprowadza absurdalne ograniczenia, a przede wszystkim - wzbudza w rolnikach strach. Zamiast wykazywać się odpowiedzialnością to w tych trudnych czasach dodatkowo skazuje rolników na strach i myślenie w kategoriach takich, jak - czy aby rząd za jakiś czas nie uzna, że branża, w której ja działam też powinna zostać zamknięta?

3. Wzrost ucisku podatkowego, do którego posłowie PiS z naszego okręgu także przykładają rękę. Na grafice widać tylko kilka podatków, które rząd PiS wprowadził podczas swoich rządów. Podatek cukrowy zaboli każde polskie gospodarstwo domowe - sami Państwo zobaczą co stanie się z cenami niemal wszystkich produktów z początkiem 2021 r.! W tym czasie inne rządy decydują się na najwyższe w historii obniżki podatków - tymczasem M.Morawiecki już zapowiedział nowe obciążenia fiskalne, które nadejdą w 2021 roku.

— Tych punktów mogłoby być o wiele więcej. Nawet jednak gdyby okazało się, że to jedyne grzechy posłów z partii rządzącej - w tym roku nie zasłużyli na prezent od św. Mikołaja. Dlatego, aby wesprzeć zapracowanego Mikołaja - już jutro przekażę do biura poselskiego Prawa i Sprawiedliwości w Ostródzie rózgę. Otrzymują ją posłowie PiSu z naszego okręgu, ponieważ przyłożyli swoje ręce do tego, abyśmy dzisiaj mogli sformułować wobec rządu takie, a nie inne stanowisko — informuje Paweł Sobotka, prezes regionu Warmińsko-Mazurskiego Młodych dla Wolności.


Źródło: Gazeta Olsztyńska

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5