W następnym sezonie zimowym na łyżwach pojeździmy pod dachem

2020-12-07 09:36:40 (ost. akt: 2020-12-07 10:00:20)
W przyszłym roku, jeśli COVID-19 pozwoli, na ostródzkim lodowisku będzie można jeździć pod dachem

W przyszłym roku, jeśli COVID-19 pozwoli, na ostródzkim lodowisku będzie można jeździć pod dachem

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Od kilku dni było wiadomo, że ostródzianie tej zimy nie pojeżdżą na łyżwach po tafli sztucznego lodowiska przy ul. 3 Maja. Covi-19 "rozmroził" sztuczne tafle lodowe. Ale nie ma tego złego. Dzięki temu nad lodowiskiem powstanie zadaszenie, pod którym pojeździmy w następnym sezonie zimowym.
Wstępnie sztuczne lodowisko na obiekcie Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji miało działać od 15 grudnia. Jednak wszystko - jak i wiele innych rzeczy z powodu koronawirusa – legło w gruzach. Jeszcze przed rządową decyzją OCSiR pisemnie interweniował w tej sprawie w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

- Otrzymaliśmy odpowiedź, że z lodowiska można korzystać w przypadku organizacji zawodów lub mogłoby być ono wykorzystywane przez kluby sportowe – wyjaśnia Tadeusz Czyczel, dyrektor OCSiR. - Ale nie mogliby z niego korzystać mieszkańcy Ostródy.

Tymczasem lodowisko miało funkcjonować głównie z myślą o ostródzianach. Zresztą, jak potwierdził szef OCSiR, w poprzednim sezonie zimowym cieszyło się ono dużym zainteresowaniem. Na sezon 2020/21 były zapewnione środki finansowe w budżecie OCSiR na przygotowanie i obsługę sztucznego lodowiska. Na szczęście te pieniądze nie przepadną.

- Lodowiska zimą nie będzie i bardzo nam, z tego powodu przykro – mówi dyrektor Czyczel. - Ale jeżeli w przyszłym roku będzie już taka możliwość, to na łyżwach będzie można jeździć pod dachem. Przeznaczyliśmy te środki na budowę zadaszenia.

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5