Dzisiaj po latach przerwy do hali OCSiR wraca amatorska liga tenisa stołowego

2020-12-03 12:40:38(ost. akt: 2020-12-03 13:03:55)
Amatorska liga tenisa stołowego o drużynowe mistrzostw Ostródy wznawia rozgrywki po kilku latach przerwy

Amatorska liga tenisa stołowego o drużynowe mistrzostw Ostródy wznawia rozgrywki po kilku latach przerwy

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

W czwartkowy wieczór o godz. 20 w małej sali Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji rozpoczną się rozgrywki amatorskiej ligi ping ponga w Ostródzie. Do rywalizacji zgłosiło się aż 18 drużyn. Liga zostanie reaktywowana po kilku latach przerwy.
Pingpongiści amatorzy z Ostródy, Olsztyna i innych okolicznych miejscowości w liczbie 18 rozpoczną dzisiaj o godz. 20 rozgrywki ostródzkiej amatorskiej ligi tenisa stołowego. Stawką jest drużynowe mistrzostwo Ostródy.

Przed laty zmagania amatorów w hali OCSiR cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników. Jednak z czasem frekwencja była coraz niższa aż organizatorzy przestali organizować ligę amatorską. Widać jednak, że po latach pojawili się kolejni amatorzy, którzy potrzebują współzawodnictwa między sobą. Stąd tak wysoka frekwencja, bo 18 drużyn to nie było w najlepszych latach ostródzkiej ligi amatorskiej.

Drużyny zostały podzielone na dwie grupy po dziewięć drużyn w każdej. Od grudnia do kwietnia potrwa runda zasadnicza, w której ekipy rozegrają spotkania w systemie “każdy z każdym”. Cztery najlepsze zespoły z każdej grupy awansują do ćwierćfinału. Natomiast zespoły z pozycji 5-8 rywalizacji grupowej będą grały o miejsca w strefie 9-16, natomiast dziewiąte drużyny zagrają o pozycję 17. w konfrontacji do dwóch zwycięstw.

Rozgrywki potrwają rekordowo długo, ponieważ ich finał został zaplanowany na 27 maja przyszłego roku. Najliczniej w lidze amatorskiej organizowanej przez OCSiR będą reprezentowane Morliny, które do rywalizacji wystawiły pięć zespołów.

Podział na grupy:
• grupa A - Morliny I, RM Team, Erjot Wójtowo, Ruda i spółka, SZYBCY I WŚCIEKLI, Morliny III, Morliny IV, LZS Lubawa, FLESZ
• grupa B - OTSK Radisson Ostróda, Ośrodek Szkolenia Kierowców „Świt”, Lambada, TEAM OLSZTYN, Morliny II, FOTO SPORT Olsztyn, Morliny V, Predko Racing, Szalone Byki

Dzisiaj od godz. 20 rozgrywana będzie 1. kolejka spotkań grupy A. Zagrają: Stół 1: RM Team - FLESZ, Stół 2: Erjot Wójtowo – LZS Lubawa, Stół 3: Ruda i spółka - Morliny IV, Stół 4: SZYBCY I WŚCIEKLI – Morliny III,

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5