Zakoduj swój sukces - starsi uczą młodszych

2020-12-01 13:53:18 (ost. akt: 2020-12-01 14:54:21)

Autor zdjęcia: Archiwum organizatora

Uczniowie klas I-VIII w Zespole Szkolno - Przedszkolnym przy ul. Plebiscytowym w Ostródzie wzięli udział w projekcie szkolnym „Zakoduj swój sukces – starsi uczą młodszych”.
Projekt był realizowany w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania. Nasze dzieci w tym czasie nie tylko kodowały, programowały na lekcjach informatyki, ale również podjęły się dodatkowych wyzwań. Uczniowie klas VII przygotowali lekcje dla młodszych kolegów z klas I-III. Przez cały tydzień odwiedzali ich na lekcjach informatyki i prowadzili z nimi zajęcia (oczywiście pod ścisłą kontrolą nauczyciela). Opowiadali im o zaletach kodowania oraz wykorzystując platformę Godzina Kodowania wspólnie kodowali.

Dzieci były zachwycone wykonywanym zadaniami, a najfajniejsze było to, że podczas ich ciężkiej pracy pomagał im Król Maciuś I – nasz szkolna maskotka, która sama uwielbia programowanie. Podczas długich przerw w środę i czwartek nasz Król Maciuś I rozdawał uczniom klas I-IV krzyżówki, a dla V-VIII zagadki na temat programowania, kodowania i pojęć informatycznych. Blisko trzydziestka uczniów, która pierwsza poprawnie rozwiązała swoje zadanie, otrzymała od szkolnej maskotki słodką nagrodę.

Jesteśmy przekonani, że nasi uczniowie sami chętnie w wolnym czasie będą odwiedzali stronę Godzinę Kodowania i rozszerzali swoją wiedzę i umiejętności z zakresu kodowania i programowania. Te dwa tygodnie, które w naszej szkole były poświęcone programowaniu na długo zapadną wszystkim w pamięci.
Małgorzata JoniecŹródło: Artykuł internauty

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5