Nie wiadomo czy zimą pojeździmy na lodowisku na stadionie OCSiR

2020-11-27 11:47:56(ost. akt: 2020-11-27 12:29:40)
W normalnych czasach lodowisko miałoby ruszyć 15 grudnia

W normalnych czasach lodowisko miałoby ruszyć 15 grudnia

Autor zdjęcia: Marcin Tchórz

Od kilku lat ostródzianie zimą mieli możliwość jazdy na łyżwach na lodowisku zlokalizowanym na stadionie Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ul. 3 Maja. Jednak nie wiadomo czy w tym sezonie zimowym będzie taka szansa na obiekcie nad Jeziorem Drwęckim.
Przez kilka ostatnich lat zimą w Ostródzie była możliwość korzystania z uroków sztucznego lodowiska na stadionie miejskim przy ul. 3 Maja. Na obecny sezon środki na ten ce są przygotowanie, ale nie wiadomo czy zezwoli na to sytuacja związana z pandemią COVID-19.

- Mamy przygotowane środki na ten cel, lodowisko miało ruszyć 15 grudnia - mówi Tadeusz Czyczel, dyrektor Ostródzkiego Centrum Sportu i Rekreacji. - Jednak na razie czekamy na decyzję polskiego rządu oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Jeśli dostaniemy informację, że możemy to zrobić wówczas od 15 grudnia zapraszamy na lodowisko.

Jednak do dziś nie wiadomo czy obiekty sportowe będą czynne - nawet te na świeżym powietrzu. Dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość i czekać decyzję rządowych decydentów.

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5